Gündem

Bakan Koca, Sağlık Çalışanlarının Maaş İyileştirmeleri İçin Tarih Verdi

Koca, Adıyaman Valiliği ziyaretinde düzenlenen basın açıklamasında, kentte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.​​​​​​​

Salgının günlük hayattan çıktığını ifade eden Koca, “Artık aşımız da var, ilacımız da var. Dünya genelinde belli bir toplumsal bağışıklığın artık oluştuğunu düşünüyoruz. Nitekim son dönemde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın neredeyse tamamı ileri yaş grubu ve ek hastalığı olan kişiler. Bugün itibariyle yoğun bakımda hasta bulunmayan il sayımız 21’e çıktı. Bunlar arasında Adıyaman’ımız da var.” dedi.

 

Salgın başladığından bu yana hastaneye yatış ve yoğun bakıma yatışta en düşük sayıların görüldüğünü aktaran Koca, şöyle konuştu:

“Ülkemiz genelinde görülen olumlu gidişat, Adıyaman’da da belirgin olarak hissedilmektedir. Koronavirüs süreci sağlık hizmetinin niteliği ve ulaşılabilirliği, sağlık altyapısının gücü ve sağlamlığı açısından Türkiye’nin dünyanın en iyi ülkelerinden biri olduğunu gösterdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla ulaştığımız seviyeyi daha da ileri taşımaya kararlıyız.”

 

Yapılacak bilim kurulu toplantısının en önemli toplantılarından biri olacağını aktaran Koca, “Bu toplantıyı doğrusu geniş katılımlı ve yüz yüze yapmak istiyoruz. O nedenle haftaya erteledik.” ifadelerini kullandı.

 

“En geç Temmuz ayına kadar”

Basın açıklamasında, yöneltilen soruları da cevaplayan Bakan Koca, sağlık çalışanlarından gelen “Mali haklara yönelik iyileştirme yapılacak mı?” sorusunu cevapladı. Koca, en geç temmuz ayına kadar iyileştirmelerin hayata geçeceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat