Gündem

Bakan Koca Kanser Taramaları İçin Çağrıda Bulundu

Bakan Koca, 4 Şubat Dünya Kanser Günü olmasından ötürü sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, ülke çapında hizmet sunan KETEM hakkında bilgilere yer vererek, kanser taramalarının ve erken tanının önemini vurguladı.

Yaptığı paylaşım doğrultusunda, Çayyolu KETEM’de görev yapan Dr. Serpil Özbek’in kanser taramaları konulu videosuna yer veren Koca, kanserin kalp ve damar hastalıklarının ardından ölüm sebepleri arasında ikinci sırada yer aldığını, erken teşhis sayesinde bu hastalığın, oldukça ağır olan maddi manevi yükünün engellenebildiğine dikkat çekti.

Bakan Koca: “Lütfen 20 dakikanızı ayırın”

Bakan Koca, “KETEM dediğimiz Kanser Erken Teşhis, Tedavi ve Eğitim Merkezleri tüm ülkemizde 44’ü mobil, 320’si sabit olmak üzere toplam 364 birimle yaygın olarak halkımızın hizmetindedir. Lütfen 20 dakikanızı ayırın ve bir KETEM’e gelerek taramalarınızı yaptırın.” sözlerini kullanarak vatandaşlara çağrıda bulundu.

Söz konusu taramaların ücretsiz yapıldığından bahseden Koca, şu sözleri kaydetti:

“Sağlığınızdan esirgediğiniz 20 dakika, yarın karşınıza ıstırap dolu yıllar olarak çıkabilir. KETEM kanser taramalarında kötü haber bile genellikle ‘iyi’ haberdir. Çünkü erken teşhis, hastalıkla zamanında mücadele etme, onu kolay yenebilme gücü verir. Size en yakın KETEM’e yani Kanser Erken Teşhis, Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne başvurun, kanser taramanızı ücretsiz yaptırın.”

Öte yandan Bakan Koca; sigara, alkol, içeriğinde katkı maddesi bulunduran besinler gibi risk faktörlerinin kansere sebep olabileceğine de vurgu yaptı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat