Gündem

Bakan Vedat Işıkhan’dan Yaşlı Bakım Sigortası Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 yıllık seçim vaatleri içerisinde olan yaşlı bakım sigortası hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Vedat Işıkhan, “Yaşlı bakım sigortası üzerinde aylarca çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın 5 yıllık seçim vaatleri içerisinde yaşlı bakım sigortasının gündeme alınması söz konusu. Biz ürettik ve bizim Bakanlığımıza nasip oldu. İnşallah tüm vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir hizmeti olacak.” ifadelerine yer verdi.

Işıkhan, İzmir programı çerçevesinde Vali Süleyman Elban’ı ziyaret etti, ardından Şeref Defteri’ni imzaladı. Bakan Işıkhan’a AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez ile Çankırı ile AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı eşlik etti.

Türkiye nüfusunun yaşlandığına dikkati çeken Işıkhan, yaşlı bakım sigortasını 5 yıl içerisinde hayata geçirmek istediklerini şu sözlerle açıkladı; “Yaşlı bakım sigortası üzerinde aylarca çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın 5 yıllık seçim vaatleri içerisinde yaşlı bakım sigortasının gündeme alınması söz konusu. Biz ürettik ve bizim bakanlığımıza nasip oldu. İnşallah tüm vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir hizmeti olacak. Yaşlandığı için bazı risklere karşı bu sigorta çok önemli. İnşallah onu da 5 yıllık zaman içerisinde hayata geçireceğiz.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu