Gündem

Bakan Işıkhan’dan Memur Zammına İlişkin Açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Ocak 2024’te yüzde 40-45’e yakın bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bence bu çok önemli bir rakam.” ifadelerini kullandı.

Bakan Işıkhan, Kamu Toplu Sözleşme süreci hakkında; “Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu.” diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yürütülen 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Hizmet Kolları İmza Töreni’nde konuşan Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarını kapsayacak olan Toplu Sözleşme görüşmelerinde kısmen de olsa uzlaşmayla neticelenmesinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile sendika başkanları ve temsilcilerine, süreci titizlikle, anlayış ve nezaket çerçevesinde yürüttükleri için teşekkür etti.

Bakan Vedat Işıkhan, sözleşme sürecinde herkesin yoğun mesai harcadığını belirterek, “Haklarınızı helal edin çünkü aslında bu süreç iyi geçti, çok fazla tartışma yaşamadan sosyal diyaloğu da geliştirerek, birbirimizi daha iyi tanıyarak, iletişim kalıplarımızı ve sınırlarımızı bilerek çok iyi bir süreç geçirdiğimizi düşünüyorum. Allah utandırmasın.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetlerinin hiçbir kamu görevlisini, çalışanı, esnaf, çiftçi, emekliyi enflasyona ezdirmediğini ifade eden Işıkhan, “Zaten Ocak 2024’te yüzde 40-45’e yakın bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bence bu çok önemli bir rakam.” şeklinde konuştu.

Bakan Işıkhan, sorunların çözümünde, inisiyatif alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Alınan kararlar ile ilgili hayırlı olsun dileğinde bulunan Işıkhan konuşmasını şöyle noktaladı; “Türkiye Yüzyılı’na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu.”

Bakan Işıkhan ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, açıklamaların ardından hizmet kolları sözleşmesini imzaladı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu