GündemSon Dakika

Bakan Göktaş’tan Engelli Vatandaşlar Hakkında Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda düzenlenen akülü araç dağıtım törenine katıldı. Bakan Göktaş; “Engelli vatandaşlarımızın üreten güçlü Türkiye’nin birer ferdi olması, toplumsal yaşamın her alanında etkin ve adil şekilde yer alması bizler için son derece önemli.” ifadelerine yer verdi.

Törende konuşan Göktaş, engelli vatandaşlar ve aileleriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu, engelli vatandaşlara yönelik hizmetlerin bir lütuf değil hak olduğunu bildiklerini dile getirdi.

Göktaş, engelli vatandaşlara yönelik hayata geçirilen projelerden söz ederek; “Türkiye Yüzyılı yalnızca bir temenni değil, ülkemizin her alanda bütün insanlığa vadettiği bir huzur ve medeniyet projesidir. Engelli haklarında ve yaşam koşullarında, ülkemizin standartlara uyan değil, standartları belirleyen bir ülke olması için var gücümüzle çalışıyoruz. 2005 yılında çıkardığımız ve temel politikamızı ortaya koyan Engelliler Hakkında Kanun, bu anlayışımızın en önemli yansıması olmuştur.” şeklinde konuştu.

Bakan Göktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde, 2007’de Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi’ni imzalayan ilk ülkelerden biri olduğunu, engelli haklarında atılan adımların daha sistematik ve etkin olması amacıyla çalışmalar yapıldığını ifade etti.

“Engelli vatandaşlarımız ve aileleri için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”

Bakan Göktaş, engellilerin kapısının çalınmadığı dönemlerden bugünlere gelindiğini vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti; “Ben inanıyorum ki engelli vatandaşlarımıza gerekli imkanlar sağlandığında onları sanatta, sporda, bilimde, çalışma hayatında ve birçok alanda daha çok göreceğiz. Engelli vatandaşlarımızın üreten güçlü Türkiye’nin birer ferdi olması, toplumsal yaşamın her alanında etkin ve adil şekilde yer alması bizler için son derece önemli. Biliyoruz ki engelli vatandaşlarımızın huzuru ve güveni aynı zamanda ailelerinin de huzur ve güveni demek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak tüm çalışma arkadaşlarımla engelli vatandaşlarımız ve onları yetiştiren emektar aileleri için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Medeniyet projesi olan Türkiye Yüzyılı’nı hep beraber inşa edeceklerini belirten Göktaş, akülü araç dağıtımı nedeniyle katkıları olan Tuzla Belediyesi ve WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’na teşekkür etti. Akülü araç dağıtım törenine, Bakan Göktaş’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı. Tören çerçevesinde 200 akülü araç ihtiyaç sahiplerine verildi. Bakan Göktaş ve beraberindekiler akülü araçlara kavuşan kişiler ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, törenin ardından AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı’na gitti. İlçe Başkanı Talha Tayfur’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Göktaş, partililerle bir müddet sohbet etti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu