Bakan Bilgin'den Önemli Açıklama: Herkes bütün haklarını birikmiş olarak alacak

Bakan Bilgin’den Önemli Açıklama: Herkes bütün haklarını birikmiş olarak alacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, NTV canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin, EYT kapsamında emekli maaşlarının bağlanma süresine ilişkin soru üzerine, 1 milyon 700 bin dolayında başvurunun geldiğini, üç aydır SGK personelinin olağanüstü bir çalışma yürüttüğünü ifade etti.

Maaş bağlama işlemlerinin sürdüğünü dile getiren Bilgin, “Bu ay sonuna kadar tamamlanır diye düşünüyorum. Çok az bir süre kaldı, bu hafta içerisinde tamamlanır. Tamamlanmasa da en fazla bir hafta veya 10-15 gün sarkar. Ama kimsenin endişesi olmasın, herkes bütün haklarını birikmiş olarak alacak. Bazen eksik işlemleri olanlar var, onların dosyaları tamamlanıyor, onlarla ilgili hiçbir sorun yok.” ifadelerini kullandı.

“Bizim açıklamamız açık, 22 bin lira olacak”

Çalışma hayatında EYT ve 3600 ek gösterge gibi pek çok çalışmanın tamamlandığını dile getiren Bakan Bilgin, “Son kapattığımız dosya, geçici işçiler dosyası oldu. Onu Meclis’e intikal ettirebildik. Bunların birçoğu Meclis’te çözülecek. Yani biz hazırlığı yapıyoruz, teknik çalışma Meclis’te yapılıyor. Dolayısıyla orada benim önümde taşeron işçileri kaldı.” diye konuştu. Kaynak: AA

Bakan Bilgin’den Önemli Açıklama: Herkes bütün haklarını birikmiş olarak alacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir