MHP lideri Bahçeli: “Türk Tabipleri Birliği'nin kapatılması, başkanının da bedel ödemesi haktır

MHP lideri Bahçeli: “Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması, başkanının da bedel ödemesi haktır”

“2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı açık hava toplantıları çerçevesinde MHP’li tek büyükşehir belediyesi olan Manisa’ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara seslendi. Meydana giden güzergahta yoğun kalabalığın karşıladığı Bahçeli’ye, tarihte kurulan 16 Türk devletinin bayraklarını taşıyan gençler ile atlı ekip eşlik etti. Kendisini bekleyen vatandaşları aracından selamlayan Bahçeli, daha sonra açık hava toplantısının gerçekleştirileceği alana geldi. Burada vatandaşlara seslenen Bahçeli, “Biz Türkiye’yi çok seviyoruz. Taş taşa değmeyince duvar olmayacağını, birlik ve kardeşlik olmayınca dirlik olmayacağını idrak ve ifade ediyoruz. Yıkılmamızı gözleyenler var, dikkat ediniz.

Birbirimizi girmemizi düşleyenler var uyanık olunuz. Türkiye’miz üzerinde emeli ve gözü olanlar var, tetikte durunuz. Ancak bizim de Manisa’mız, Aydın’ımız, Denizi’miz, Muğla’mız, Uşak’ımız var; büyük bir milletimiz dünya üzerinde bir yıldız gibi parlayan kocaman bir ülkemiz var. Korkakların üzerine yürüyoruz. 7 düvelin üzerine gidiyoruz. Biz yürüdükçe siniyorlar. Biz direndikçe siliniyorlar. Teslim olmayacağız, taviz vermeyeceğiz. Tehir etmeyeceğiz. Millet diyeceğiz, vatan diyeceğiz. Al bayrağın altında hep beraber toplanıp bağımsızlığımıza asla gölge düşürmeyeceğiz. 2023 yılı muazzez bir fırsattır. 2023 yılı Türk tarihin dönüm noktalarından birisidir. 2023, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümüdür. Aynı zamanda hem cumhurbaşkanı hem de 28. Dönem milletvekilliği genel seçimlerinin yapılacağı sandık ve demokrasi yılıdır.

Türkiye’ye tuzak kuranlar 2023’te alt edilecektir. Cumhurbaşkanı adayı bulabilmek için icazet yarışına girenler gelsinler Manisa’ya baksınlar da muhteşem coşkuyu görsünler. Koştura koştura Amerika Birleşik Devletleri’nde soluğu alan işbirlikçilerin yüreği yetiyorsa şu imrenilecek heyecan dalgasına kulak versinler. Türkiye’de bulamadıklarını yabancı ülkelerde arayanlar, terör örgütüne destek, bölücülüğü payanda olanlar, ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu vatanını gittikleri ülkelerde şikayet edenler çok iyi bilsinler ki bizim adayımız belli kararımız nettir Cumhurbaşkanı adayımız da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Erdoğan’ın açık ara farkla yeniden cumhurbaşkanı seçilmesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekili sayısı ve siyasal destek itibariyle çok güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi grubunun ve Cumhur İttifakı’nın tecessüm ve tecelli etmesidir. 2023 seçimleri Türkiye’nin kaderini tayin edecektir.

Ya geleceğimiz zillete düşüp heba ve heder olacaktır ya da cumhurun cesaret ve dirayetiyle bütün korkuluklar yıkılacak bütün oyunlar bozulacaktır. Ya ‘Yurdum’ diyeceğiz, ya da yokluğa mahkum olacağız. Ya istiklal ve istikbal haklarımızdan vazgeçecek ya da bu haklarımızı sonsuza kadar var olmanın yol haritasını belirleyeceğiz. Mandacılara, mayası ve meşrebi zehirli olanlara ya boyun eğeceğiz ya da lider ülke Türkiye’nin kapısını aralayacağız. Artık başka çare ve başka seçenek kalmamıştır” dedi.

“PKK’nın namussuz iftirasına önce CHP’li bir milletvekilinden destek gelmiştir”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgüt PKK operasyonlarında kimyasal silah kullandığına yönelik iddialar hakkında da konuşan Bahçeli, “Geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetlerine şerefsiz bir iftira atılmıştır. Kahramanlarımız Pençe-Kilit Harekatı’yla girilemez denilen yerlere girince, Zap kontrol altına alınınca terör örgütü PKK, Türk askerinin kimyasal silah kullandığını alçakça tedavüle sokmuştur. Biliyoruz ki, her hain korkaktır, yalancıdır, hainden dürüstlük de beklenmeyecektir.

Hain, her fırsatta hainliğini ve hayasızlığını gösterecektir. Terör örgütünün son çırpınışları vahim yalanlarla örtülmek istenmektedir. PKK’nın namussuz iftirasına önce CHP’li bir milletvekilinden destek gelmiştir. Ardından HDP’li bir milletvekili Türkiye’yi soykırım yapmakla suçlamıştır. Hemen akabinde Türk Tabipleri Birliği Başkanı PKK’nın safına girmiş ve aynen demiştir ki: ‘Belli ki, sinir sistemini tutan toksik-zehirli kimyasal gazlardan biri kullanılmış durumda’ Sonra tepkiler çığ gibi yükselince ‘Öyle bir şey demedim ki ben’ sözleriyle kıvırmış, çark etmiştir.

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki, bölücü terör örgütü PKK’nın iftirasına sarılıp şerefli Türk askerini suçlayan kim varsa teröristtir, şerefsizdir, haindir, suçludur, dökülen şehit kanlarının vebali onların üstündedir. Türkiye’ye soykırımcı diyen bir milletvekili müsveddesinin TBMM’de yeri olamaz, PKK’nın kara propagandasına nefes olan milletvekillerinin gazi meclisin çatısı altında olmaları hepimiz adına yıkımdır. Bu bölücü serserilerin, derhal TBMM’den atılarak mahkemeye çıkarılması şarttır, namus borcudur. Onların öğrencisi olmakla övünenlerin de hesabı sorulmalıdır. Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması, başkanının da bedel ödemesi haktır, hukuktur, devlet ve millet onurunun ertelenemez sorumluluğudur.

Bunlara diyoruz ki, haram olsun, şart olsun, yaptıklarınız boğazınıza koca bir dert olsun. Yurt içinde ve yurt dışında teröristlerle kahramanca mücadele edilirken dibimize kadar yanaşmış teröristlere tahammül edemeyiz, sabır gösteremeyiz, bunların provokasyonlarını alttan alamayız. İp inceldiği yerden kopar. Teröriste merhamet vatana ihanettir. Zulme sessizlik mazluma hakarettir. Biz, Türkiye’nin, Türk milletinin, şerefli Türk askerinin tarafıyız. Caniye, eşkıyaya, bölücüye, demokrasi ve özgürlük kamuflajına bürünmüş düşman beslemelerine sonuna kadar karşıyız. Biz hakkın, halkın, hakikatin tarafıyız.

Biz şehidin, gazinin, ciğeri yanmış anaların, dul gelinlerin, yetim yavruların tarafıyız. Biz, zemheride darıldığına Ağustosta su vermeyen tarafız. Biz, alma garibin bedduasını, çekersin ahını diyen tarafız. Biz, istiklalimizi can pahasına koruyacak tarafız. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Onların çağrısı kavgaya ve karanlığa, bizim çağrımız aydınlığa ve kardeşliğedir. Onların çağrısı kargaşaya ve karışıklığa, bizim çağrımız birliğe, dirliğe ve hep birlikte Türkiye olmaya çağrıdır. Onlar laftan anlamaz, onlar insanlıktan geçer not alamaz, nihayetinde arsız adama söz neylesin, kokmuş ete buz neylesin der geçeriz ve de Türk milletini huzura davet ederiz. Çağrımız büyük Türkiye’yedir. Çağrımız tam bağımsız lider ülke Türkiye’de kucaklaşmayadır” dedi.

MHP lideri Bahçeli: “Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması, başkanının da bedel ödemesi haktır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir