Gündem

Aydın’da İnanılmaz Olay… Sahte Bakanlık Görevlisi Hastaneyi Denetledi

Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı’nda görevli olduğunu iddia eden M.A. öğle saatlerinde Aydın Devlet Hastanesi’ne geldi. Denetim gerçekleştireceğini söyleyen M.E. yetkililerle birlikte bazı birimleri gezdi. ‘Saha denetimi yapacağını’ söyleyen kişiye, hastane güvnenlik personeli eşlik etti.

 

Hastanede sahte denetim

Bazı birimleri gezen M.A., daha sonra hastaneden ayrıldı. M.E.’nin durumundan şüphelenen hastane yetkilileri, yaşananları Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirdi. Yapılan incelemelerde M.E.’nin Sağlık Bakanlığı’nda çalışmadığı ve denetleme için herhangi bir yetkisi olmadığı ortaya çıktı. Yaşananların ardından yetkililer, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Öte yandan daha önce bazı farklı illerde denetmen adı altında hastaneye giden bazı şüphelilerin hastane personelini dolandırdığı öğrenildi. Aydın Devlet Hastanesine giden kişinin muhtemel dolandırıcılık girişiminin ise güvenlik personelinin sürekli yanında olması nedeniyle yarıda kaldığı tahmin ediliyor. (Kaynak: Aydın Kulis- İsmail Örs)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat