Sendika

ASM Grup Elemanları İşsiz Kalıyor!

ASM Grup elemanları sağlık çalışanı sıfatıyla tanımlanmak ve eşit işe eşit maaş, eşit özlük hakkı için taleplerini yineledi.

Genç Sağlık Sendikası Aile Sağlığı Merkezi Çalışanları Komisyon Başkanı Büşra Şahiner, ASM grup elemanlarının mağduriyetlerini dile getirerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ASM Grup Elemanlarını hep hak arayışıyla görürsünüz ancak bu sefer “işsiz kalıyoruz” diyoruz .. mağduriyet giderilsin diye mücadele ederken her geçen gün yenileri ekleniyor yüzlerce sağlıkçı işsiz kalıyor

“Cari gider” artışı bahane edilerek hiçbir sebep gösterilmeden “işten atılan”
“İşten kovulan”
“Kapının önüne konan” sağlıkçı tükenmek üzere

Sayın Fahrettin Koca’nın cari giderin bakanlığa başlanacağını duyurmasıyla Asm Grup Elemanları tedirgin .. sebebi ise yapılacak bu köklü değişimde yine yok sayılmak.. bizler yapılan bu çalışmada hem mali hakları hem özlük hakları gibi.. Her anlamda bakanlık güvencesi altında çalışmak istiyoruz istek diyoruz ama şarttır

Asm Grup Elemanı değildir o sağlıkçıdır hemşiredir, att’dir,tıbbı sekreterdir ,temizlik personelidir hakettiğinden daha azını kabul etmez, asgari düzeyde hiçbir iyileştirme aldığı eğitimin karşılığı değildir talebimiz açık ve nettir adalet ve eşitlik ilkesinin korunduğu, sağlık bakanlığı çatısı altında branş ayrımı yapılmaksızın, yarı zamanlı/tam zamanlı farkı gözetmeksizin toplanıldığı norm kadrodur.”

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu