Gündem

Bilgi Yarışmasında 1 Milyon TL’nin Sahibi Olmuştu Tıp Öğrencisi Arda Ayten Şu An Ne Yapıyor?

1 Milyon TL’nin sahibi Arda Ayten şuan ne yapıyor?

İlk vizyon tarihi 2011 olan ve 10 sezondur devam eden Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında ismine damga vurduran 19 yaşında yarışmaya katılan ve 1 Milyon TL’nin sahibi olan Arda Ayten şuan ne yapıyor?

bilgi yarışmasında 1 milyon tl'nin sahibi olmuştu tıp öğrencisi arda ayten şu an ne yapıyor?

“Kim Milyoner Olmak İster’de Kenan İmirzalıoğlu Dönemi”

Kenan İmirzalıoğlu‘nun sunuculuğu yaptığı sırada yarışmayı kazanan Arda Ayten, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde Tıp bölümünde okuyor. Son soru olan İstiklal Marşı sorusuna da doğru cevaplayan Arda Ayten, 1 Milyon TL’nin sahibi olarak ayrılmıştı.

“Uzman Joker’de Arda Ayten Dönemi”

Pandemi döneminde seyircisiz yayın yapan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Uzman Joker olarak görevlendirilen Arda Ayten, şuan eğitim hayatına devam ediyor. Arda Ayten, yarışma sonrası konuşmasında kazandığı parayla bir çok kitap alabileceğini söylemiş, “Bir öğrenci olarak öleceğim.” demişti. Sözünün arkasında duran Arda Ayten, evinde ufak bir kütüphane kurdu ve bir çok kitap okuyor.

“İlber Ortaylı ile Görüştü”

Vakit vakit takip ederlerine ve severlerine yazar ve kitap önerileri yapan Arda Ayten, 2022 Eylül ayında tarihçi İlber Ortaylı ile birlikte buluştu. Arda Ayten, TEDx’de de konuşmacı olarak da sahne aldı.

Kaynak: MyNet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu