Gündem

Aras Ali Altıntaş: “Sağlık Çalışanlarını Kin ve Düşmanlığa Sevk Etmeye Çalışan Hesap Hakkında Hukuki Başvuruda Bulunacağız”

“Yeri geldiğinde hastalara hamallık yapan 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanıyla kısır partisi yapan tek işi doktor çekiştirmek olan sağlık çalışanını 1 tutacak değiliz”

Gaziantep’te elim bir kaza sonucu görevi başında şehit olan sağlık çalışanlarının ardından sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan “tıbbiyeli sözlük” kullanıcı adlı hesap, “Lüzumlu açıklama: Cana giderken canından olan, amiyâne yeri geldiğinde hastalara hamallık yapan 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanıyla kısır partisi yapan tek işi doktor çekiştirmek olan sağlık çalışanını 1 tutacak değiliz, tutmadık. Genelleştirmeyin! Bu sayfa hekim sayfası unutmayın” ifadelerini kullanmıştı.

Paylaşım kısa sürede büyük tepki topladı. Konu hakkında açıklamada bulunan Sağlık Profesyonelleri Platformu kurucusu Aras Ali Altıntaş, “Sağlık personelini karşı karşıya getirmeye ve buradan nemalanmaya çalışan hiç kimseye fırsat vermeyiz” dedi. Altıntaş, açıklamasına şu ifadeler ile devam etti:

“Gerekli hukuki başvuruları bizzat yapacağız”

“Bu tarz provakatif paylaşımlar sadece sizin gerçek karakterinizin yansıması olabilir, hekimlerimizi ve sağlık personelini karşı karşıya getirmeye ve burdan nemalanmaya çalışan hiç kimseye fırsat vermeyiz.
Sözde hekimlerimiz lehine paylaşım yapar gibi görünüp öte yandan et ile tırnak gibi aynı istasyonda çalışanları birbirine kışkırtmak en ambiyane tabiri ile karaktersizliktir.
Bu ve Buna benzer paylaşımları olan ve sağlık çalışanlarını kin düşmanlığa sevk etmeye çalışan bu sözde hesap için gerekli hukuki başvuruları bizzat yapacağız.”

aras ali altıntaş: "sağlık çalışanlarını kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışan hesap hakkında hukuki başvuruda bulunacağız"

Bir Yorum

  1. 39 brans saçmalıgı sayfasına ve saglıkpersonelhaberın kıskırtıcı sacma sapan haberlerıne de dava acacaklar mı?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu