Gündem

Antalyalı Doktor İsyan Etti: Bize ‘Ev yok’ Diyerek Ruslara ve Ukraynalılara Veriyorlar

Sosyal medya hesabından “Dr. Eda Han” ismiyle paylaşım yapan Antalya Kaş Devlet Hastanesi’nde görevli doktor isyan etti.

Ev sahiplerine tepki gösteren doktor, kira fiyatlarının çok pahalı olduğunu ifade ederek “Bize ‘Ev yok’ diyerek Ruslara ve Ukraynalılara veriyorlar. Kendi ülkemizde azınlık durumdayız” dedi.

 

Doktorun açıklamaları şöyle:
“Antalya Kaş’ta inanılmaz derecede Rus ve Ukraynalı insanlar var. İlçenin yüzde 80’i yabancı. Aylık 20 bin TL’den evleri kiralıyorlar. Kimisi haftalıl 90 TL’ye. Bunu fırsat olarak gören yerliler buraya atanan doktor, hemşire, öğretmen vs’ye kiralik evleri olsa da yok diyor.

 

Hastanenin aciline gelenlerin yüzde 30 kadarı şu anlık yabancı. İngilizce anlaşıyoruz. Yaz sezonunda yüzde 75’i bulur. Kendi ülkemizde azınlık durumdayız. Sadece turizm için gelseler okey. Fakat hepsi ev ve arabayı halletmis burada kalıcılar. Olan yine kendi vatandaşımıza oluyor.”

sosyal medya hesabından "dr. eda han" ismiyle paylaşım yapan antalya kaş devlet hastanesi'nde görevli doktor isyan etti. ev sahiplerine tepki gösteren doktor, kira fiyatlarının çok pahalı olduğunu ifade ederek "bize 'ev yok' diyerek ruslara ve ukraynalılara veriyorlar. kendi ülkemizde azınlık durumdayız" dedi. doktorun açıklamaları şöyle: "antalya kaş'ta inanılmaz derecede rus ve ukraynalı insanlar var. i̇lçenin yüzde 80'i yabancı. aylık 20 bin tl'den evleri kiralıyorlar. kimisi haftalıl 90 tl'ye. bunu fırsat olarak gören yerliler buraya atanan doktor, hemşire, öğretmen vs'ye kiralik evleri olsa da yok diyor. hastanenin aciline gelenlerin yüzde 30 kadarı şu anlık yabancı. i̇ngilizce anlaşıyoruz. yaz sezonunda yüzde 75'i bulur. kendi ülkemizde azınlık durumdayız. sadece turizm için gelseler okey. fakat hepsi ev ve arabayı halletmis burada kalıcılar. olan yine kendi vatandaşımıza oluyor."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat