GündemPersonel Alımları

Ankara Üniversitesi Çok Sayıda Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak

Ankara Üniversitesi tarafından 11 Eylül 2023 Tarihli ve 32306 Sayılı Resmî Gazete’de Sözleşmeli Personel Alım İlanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden:

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. maddesine göre Üniversitemize 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alınacaktır.

ankara universitesi personel alim 1ankara universitesi personel alim 2ankara universitesi personel alim 3ankara universitesi personel alim 4ankara universitesi personel alim 5ankara universitesi personel alim 6ankara universitesi personel alim 7ankara universitesi personel alim 8ankara universitesi personel alim 9ankara universitesi personel alim 10ankara universitesi personel alim 11ankara universitesi personel alim 12ankara universitesi personel alim 13ankara universitesi personel alim 14ankara universitesi personel alim 15

III-BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:

1.Başvuru işlemleri 11/09/2023 – 25/09/2023 tarihleri arasında (http://personeldb.ankara.edu.tr) adresinden online olarak yapılacak olup, şahsen ve posta ile yapılan başvurular hakkında işlem yürütülmeyecektir.

2.Eğitim durumu lisans ve ön lisans düzeyinde başvuran adayların öğrenim durumları, Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile sisteme yüklenecektir.

3.Eğitim durumu ortaöğretim düzeyinde başvuran adayların diplomalarını ilan başvuru sistemine yüklemeleri gerekmektedir. (İlan başvuru sistemine yüklenen diplomaların okunaklı olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır. Diplomaların tercih edilen pozisyonda yer alan öğrenim programları ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.)

4.Adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacak olup tercih edilen pozisyonda belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir.

5.Tecrübe istenen pozisyonlar için SGK Hizmet Dökümü ve/veya Çalışma Belgesi:

• Eğer ilanın açıklamasında tecrübe şartı bulunuyorsa ve adayın SGK Hizmet Dökümünde tecrübe istenilen pozisyonda çalıştığına dair Meslek Kodu varsa sadece e-Devlet barkodlu “SGK Hizmet Dökümü”nü sisteme yüklemesi yeterlidir.

• Eğer aday, tecrübe istenilen pozisyonda çalışmış olmasına rağmen SGK Hizmet Dökümü’nde ilgili pozisyonda çalıştığına dair Meslek Kodu bulunmuyor veya Meslek Kodu işyeri kaynaklı hatalı girildiyse; hem “SGK Hizmet Dökümü”nü hem de bu dökümün işyeri unvan listesinde ismi yazan (ilgili pozisyonda çalıştığı) işyerinden alınmış olan ıslak imzalı ve kaşeli ya da elektronik imzalı “Çalışma Belgesi”ni yani iki belgeyi de sisteme yüklemesi gereklidir.

IV-BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:

1.Elektronik ortamda eklenen belgeler incelendikten sonra, KPSS puan sıralaması esas alınarak
atanmaya hak kazanan asil ve yedeklerin listesi (http://personeldb.ankara.edu.tr) adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2.KPSS puan sırasına konulmak kaydı ile boş bulunan pozisyonlar için 2 katı kadar yedek belirlenecektir.

3.Başvuru sonunda, sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar, 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek olup herhangi bir yazılı ve/veya sözlü sınav uygulanmayacaktır.

4.Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihine göre yaşça büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

5.Asıl kazanan adayın atanmak üzere başvuru yapmaması, işe başlamak için gerekli evrakları zamanında teslim etmemesi veya aranan şartları taşımadığının tespit edilmesi halinde yerine ilan edilen yedek kazanan adaylar sırası ile çağırılacaktır.

6.İlana ilişkin bütün duyurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının resmi web sayfasında (http://personeldb.ankara.edu.tr) adresinden yapılacak olup ilgililere başka bir şekilde tebliğ yapılmayacaktır.

Ankara Üniversitesi İletişim Bilgileri:

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Şubesi Tel: 0 (312) 212 60 40 Dahili 2059 veya 2335

ANKARA ÜNİVERSİTESİ İLAN METNİNİN TAMAMINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu