Ambulansa Yol Vermeyen 5 Düğün Konvoyu Sürücüsüne Ceza Yağdı

Ambulansa Yol Vermeyen 5 Düğün Konvoyu Sürücüsüne Ceza Yağdı

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamaya göre, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, “Fatih’te düğün konvoyu yapan araç sürücüleri ambulansa yol vermedi” başlığı ile basında yer bulan ve sosyal medya aracılığıyla paylaşılan ambulansa yol vermeme görüntüleri hakkında çalışma başlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmalar doğrultusunda, geçiş üstünlüğü olduğu halde ambulansın geçmesine izin vermeyen 5 aracın plaka bilgileri ortaya çıktı. Araç sürücüleri R.A.İ, M.H.N, A.A.H, H.K. ve Z.T. ile araçlarda yolcu konumunda bulunan M.E.İ, İ.E.İ, M.E. ve İ.E.İ. yakalandı.

Araç sürücüleri ve yolcu olarak bulunan kişilere, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ihlal edilen ilgili maddeleri doğrultusunda toplam 118 bin 487 lira idari para cezası kesildi. Araçlar, söz konusu kanunun “Korsan taşımacılık” maddesinin ihlali neticesinde 60 gün trafikten men edildi.

Ayrıca 5 aracın kullanıcıları hakkında “Trafiği tehlikeye düşürmek” suçunun ihlali neticesinde adli işlem başlatıldı. (Kaynak: AA)

İlgili habere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ambulansa Yol Vermeyen 5 Düğün Konvoyu Sürücüsüne Ceza Yağdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir