Gündem

Alzaymır Hastalarına Akıllı Saat Dağıtılıyor

Alzaymır hastaları için geliştirilen özel saatler, hastaların hayatına dokunuyor. Hastaların gezmelerine imkan sağlayan cihaz, aynı zamanda hasta yakınlarının hastaların anlık konumlarını GPS ile takip etmelerine yarıyor.

Muğla’nın kırsal mahallelerindeki 300 hasta için Muğla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından temin edilen saatler dağıtıldı. Muğla Valiliği tarafından yürütülen ve İl Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü koordinesinde Muğlal genelindeki 4 bin Alzaymır hastası için ‘Sevdiklerimiz yanımızda akıllı saat projesi’ hazırlandı.

Alzaymır Hastalarına Akıllı Saat

Akıllı saat dağıtımına katılan AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Alzaymır hastaları Yeşilyurt Mahallesinde Aişe Girigin, Kıran Mahallesinde Hatice Eldem ve Sarnıç Mahallesinde yaşayan Mehmet Keskin’i evlerinde ziyaret ederek, Alzaymır hastalarına akıllı saatlerini teslim edildi.

Gökcan, burada yaptığı açıklamada, Muğla’nın yüzölçümü bakımından geniş bir alan sahip olması, arazisinin dağlık ve engebeli olması nedeniyle, Alzaymır hastalarının evden ayrıldığında geri dönememelerine ve kaybolmalarına sebep olduğunu söyledi. Gökcan, akıllı saat sayesinde kişinin anlık nabız ve ateş verilerinin de alınabileceğine işaret ederek, yine bu saat sayesinde kişiyle anlık görüntülü ve sesli görüşme imkanı da sağlanabileceğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat