3. Sayfa

Aile Sağlığı Merkezinden Hırsızlık Yapan 3 Zanlı Tutuklandı

Diyarbakır Yenişehir’de bir aile sağlığı merkezinden farklı günlerde hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma ekipleri, Şehitlik Mahallesi’ndeki Şehit Ali Gaffar Okkan Aile Sağlığı Merkezi’nden 6-7 ve 27 Eylül’de hırsızlık yapan şüphelileri yakalamak için kapsamlı bir çalışma başlattı.

Çevrede bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, 130 saatlik görüntü kaydını izledikten sonra hırsızlık yapanların M.Ş.Ö ve R.Y. olduğunu tespit etti. Yapılan takip sonucu şüphelilerin hırsızlık için merkeze yeniden gireceği bilgisine ulaşan polis, 28 Eylül’de aynı adrese hırsızlık yapmak için giren zanlıları suçüstü yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki ifadeleri doğrultusunda M.Y. de yakalandı. B.E’nin yakalanması için ise çalışma başlatıldı. 5 hırsızlık olayına karıştıklarını belirlenen M.Ş.Ö, R.Y ve M.Y, emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildikleri adliyede sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Çalıntı ürünleri satın aldığı iddiasıyla R.T. hakkında ise adli soruşturma başlatıldı. Bunun dışında güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alınan görüntülerde, iki hırsızlık zanlısı aile sağlığı merkezinin bulunduğu mevkide yürüdüğü görülüyor. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat