Aile Sağlığı Çalışanları:

Aile Sağlığı Çalışanları: “Bizleri Yok Saymayın”

Yüzlerce aile sağlığı çalışanı Whatsapp ihbar hattımızdan bizlere ulaşarak destek ve teşvik ek ödemelerinde yaşadıkları mağduriyeti anlattı. Aile sağlığı çalışanları, ek ödeme oranlarının tüm uygulamalarda olduğu gibi 1’e 2 şeklinde olması gerektiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanımız Nisan 2022de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ‘Sağlık çalışanlarının mali haklarıyla ilgili iyileştirmeler yapmak için bakanlıklarımız ve kurumlarımız oldukça kapsamlı çalışıyor’ şeklinde müjde vermiştir

Sağlık Bakanlığımız da Ağustos 2022 de ‘Beyaz reform’ sağlıkta değişim dönüşüm programı başlatmış Aile Hekimliği çalışanları için ‘DESTEK VE TEŞVİK’ ödeme yönetmeliği yayınlamıştır.

“Aile sağlığı çalışanları yok sayılamaz”

Aile hekimlerinde ek ödeme oranı %41 iken aile sağlığı çalışanında %3’ vermiştir. Bakanlık Adaleti: Hekime Yüzde 41 Hekim Haricine Yüzde 3 !!! Tüm uygulamalarda olduğu gibi oransal değerler 1’e 2 şeklinde olmalıdır Aile hekimleri yine %41 aile sağlığı çalışanları da yarısını (%20) alması adaleti sağlayacağını sağlık bakanlığımıza duyurmak istiyoruz. Aile sağlığı Çalışanları yok sayılamaz sayılmamalıdır…”

Aile Sağlığı Çalışanları: “Bizleri Yok Saymayın”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir