Acil Tıp Teknisyeni Çift Gece Gündüz Demeden Vakalara Beraber Koşuyor

Acil Tıp Teknisyeni Çift Gece Gündüz Demeden Vakalara Beraber Koşuyor

Yüksekova’da 15 sene boyunca fedakar bir şekilde görev yapan 38 yaşındaki acil tıp teknisyeni İlhak Yalın ile 2011 yılında aynı birime atanan 28 yaşındaki Ağrılı Bahar Yalın (Akkuş), bundan yaklaşık 6 sene evvel evlendi. Yardıma muhtaç olan hastalara en iyi şekilde sağlık hizmetinde bulunabilmek amacıyla bölgenin zorlu koşullarında görevini yerine getiren çift, bazen birlikte bazen de ayrı ekiplerle ihbar edilen bölgelere giderek hastalara müdahalede bulunuyor.

Pandemi zamanlarında da hastalara şifa olabilmek amacıyla çalışan Yalın çifti, kışın sert geçtiği bölgede yoğun kar ve tipiden dolayı yolu kapanan köylerde bulunan hastaları hastaneye yetiştirebilmek amacıyla zamanla yarışıyor.

Acil Tıp Teknisyeni Bahar Yalın: “Eşimle birlikte çalışmak güzel bir duygu”

Acil tıp teknisyeni olarak görevini icra eden Bahar Yalın, AA muhabirine yapmış olduğu konuşmada, 11 sene önce atanmış olduğu ilçedeki 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda görev yapmayı sürdürdüğünü belirtti. İstasyonda tanıştığı eşiyle birlikte 6 senedir zorluklara beraber göğüs gerdiklerini anlatan Yalın, şöyle konuştu:

“Her koşulda hastalarımızın, vatandaşlarımızın imdadına koşmak için çaba gösteriyoruz. Eşim ve meslektaşlarımızla birlikte bölgenin zorlu arazi ve iklim koşullarında da hastalarımıza en hızlı şekilde yetişmeye çalışıyoruz. Kışın daha çok zorlanıyoruz ama yine de görevimizi en iyi şekilde icra ediyoruz. İnsanların hayatına dokunup onlara yardımcı oluyoruz. Eşimle birlikte çalışmak güzel bir duygu. Aynı meslekten olduğumuz için birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Yaşadığımız her süreci birbirimizle paylaşıyoruz. Tüm meslektaşlarımızın Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’nı kutluyorum.”

Acil tıp teknisyeni İlhak Yalın ise yardıma muhtaç olan tüm hastaları, vatandaşları kendi ailelerinden biri gibi görüp aynı önemi verdiklerini belirtti.

Vakalara ve hastalara çabucak ulaşıp sağlıklı bir biçimde hastaneye yetiştirebilmek amacıyla gece gündüz demeden çalıştıklarının altını çizen Yalın, şu sözleri kullandı:

“Eşimle birlikte çalışmak mutluluk verici. İnsanlara müdahale ederek hastaneye ulaştırılmalarını sağlayan ilk ekibiz. Bunun verdiği gururu da yaşıyoruz. Sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz. Ortamımız çok güzel. Uykusuz kaldığımız, yorgun düştüğümüz zamanlar oluyor ama yaptığımız işe değer. 17 yıldır işimi severek yapıyorum. Eşimle mutlu bir yuva kurduk. Evde de işte de birbirimize yardımcı oluyoruz. Tüm arkadaşlarımız da ellerinden gelen gayreti gösteriyor. Herkes canla başla çalışıyor. Mesleğimiz bunu gerektiriyor.”

Acil Tıp Teknisyeni Çift Gece Gündüz Demeden Vakalara Beraber Koşuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir