Gündem

Bu Kentte Acil Servise Başvuru Sayısı 550 Bini Bularak Rekor Kırdı

Afyonkarahisar’da 2022 yılında yaklaşık 550 bin hasta acil servise başvurarak rekor kırarken hastanenin Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran konuya dair açıklama yaptı.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin 2022 yılı hasta başvuru rakamlarını İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklayan Dr. Duran, geçtiğimiz 2022 senesinde acil servisin poliklinikler kadar yoğun çalıştığının altını çizerek, başvuru sayısının oldukça fazla olduğunu belirterek, “2022 yılında Acil Servis’e, polikliniğe göre daha fazla hastanın geldiğiniz görüyoruz. 2022 yılında Acil Servis’e gelen 550 bin hasta var. Rakamlara bakılarak kent nüfusunun neredeyse tamamının Acil Servis’e geldiği şeklinde yorumlanabilir” ifadesini kullandı.

“Daha çok ‘Acil Servis’e başvurmaması gereken’ hastalar geldi”

Acil servise başvuran kişilerin çoğunlukla hangi sebepten ötürü ve hangi saatler arasında başvurduğunu da açıklayan Dr. Duran şu ifadeleri kullandı:

“Acil Servis’te özellikle akşamüzeri yoğunluk oluyor. 16.00 ile gece 23.00’a kadar ciddi bir yoğunluk olmakta, bizde buna göre oradaki personel ve gerekli ekipmanları ayarlamaktayız. Acil Servis’e başvuran hastalara baktığımızda ise daha çok ‘Acil Servis’e başvurmaması gereken’ ayaktan hasta dediğimiz ve büyük çoğunluğu gribal enfeksiyonlu hastaların başvurduğunu görüyoruz.” (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat