Gündem

Acil Çağrı Merkezi Çalışanı, Pompalı Tüfekle Vurularak Öldürüldü

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde tartıştığı şahıs tarafından pompalı tüfekle vurularak ağır yaralanan acil çağrı merkezi çalışanı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olay, Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde iddialara göre aralarında daha önceden husumet olduğu öğrenilen iki aile ferdi arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. İddiaya göre, kavgada öğretmen olan F.K. acil çağrı merkezi çalışanı 28 yaşındaki Derviş Kavak’ı pompalı tüfek ağır yaraladı.

Durumun 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından yaralı Derviş Kavak, ambulansla Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldı. Pompalı tüfek ile ağır yaralanan Derviş Kavak’ın hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Olayın şüphelisi F.K. gözaltına alınırken olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir Yorum

  1. ölen kişi sağlık çalışanı veya acil çağrı çalışanı değildi. mahallemizde oldu olay. Mardin Kızıltepe de gerçekleşen F.K ve Derviş Kavak haberi hakkında bilgi vermek isterim. Olayın yaşandığı mahallede 18 yıldır oturuyorum. Olan biteni balkonda izledim. F.K. Hoca tek başınaydı. Derviş Kavak’ın ailesi, kardeşleri ve arkadaşlarıyla beraber 6 kişi F.K. Hocaya Ağır Hakaretlerde bulundu ve Öldürmekle Tehdit etti, Üstelik iki kere. F.K. hoca hakaret etmemelerini rica etti. Bu defa F.K. ‘nin üzerine komple saldırdılar ve hücum ettiler. Baktı ölecek, başka çaresi yoktu, arabasından köyde yabani hayvan saldırıları için kullandığı çiftçi tüfeğini aldı, ondan uzak dursunlar diye havaya ateş açtı. Saldırganlar üzerine saldırmaya devam etti. Silahı tutup elinden almaya çalıştılar, bu arada F.K. ya vuruyorlardı. O arada kimin parmağı tetiğe geldi bilmiyorum ama bunu kim olsa yapardı o can havliyle. 18 yıldır o mahalledeyim. Naif, saygılı , Nevi şahsına münhasır, 3 çocuklu bir Baba ve Öğretmendir F.K. Herkese saygılı ve sevilen bir hoca. Yürürken, kafasını bile kaldırmadan yürür. Komşuların hepsi razıdır ondan ve mahallede en ufak olayı yoktur. 3 Çocuğu ve Eşi acılar içinde, üstelik maddi durumları da iyi değil. BU YAPTIĞINIZ SUÇTUR. ŞAHSIN AİLESİNE BİLDİRİRİRSEM, SİZİ DAVA EDERLER..

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu