Gündem

ABD’de Kiralık Katil Tuttuğu İddia Edilen Doktor Tutuklandı

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 2013 yılından bu yana kanser ve enfeksiyon hastalıkları üzerine araştırmalar yürüten Dr. Serhat Gümrükçü, corona virüsü hücresel düzeyde yok edebilmeyi hedefleyen tedavi yöntemiyle de tıp dünyasında adından bahsettirmişti.

Ancak doktor Gümrükçü tıp alanındaki ismini gölgede bırakacak bir olayla karşı karşıya.

 

NTV’de yer alan habere göre; Los Angeles merkezli ‘Enochian BioSciences’ şirketinin kurucularından olan 39 yaşındaki Gümrükçü, aynı şirkette ilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev alan alan 35 yaşındaki Berk Eratay ile Gregory Davis adlı bir kişinin öldürülmesine ilişkin davada yer alıyor.

Mahkemede yer alan iddia ise Gümrükçü ve Eratay’ın cinayet için kiralık katil tuttukları yönünde.

 

Gregory Davis’in Vermont eyaletindeki evinden kaçırılarak öldürülmesine ilişkin ayrıntılar, ABD Adalet Bakanlığı tarafından paylaşıldı.

Evinden kilometrelerce uzakta elleri bağlı, başı ile göğsüne kurşun isabet etmiş halde bulunan Davis’in cesedi 7 Ocak 2018’de bulundu.

 

Yaklaşık dört senedir süren soruşturmada, Gümrükçü ve Eratay cinayete azmettirme suçundan tutuklu yargılanıyor.

Çırakıldıkları ilk duruşmada suçlu bulunmaları halinde müebbet hapis cezası alması bekleniyor. Jerry Banks ve Lee Ethridge isimli iki Amerikalı da olay kapsamında tutuklu.

Vermont eyaletindeki evinden kaçırılarak öldürüldüğü ve cesedinin, 7 Ocak 2018’de kilometrelerce uzakta, elleri bağlı, başı ile göğsüne kurşun isabet etmiş halde bulunduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu