Gündem

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Hakkında Son Durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 85 bin personel alımına ilişkin açıklamada bulunmuş, “Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.” ifadelerini kullanmıştı.

Peki, 85 Bin Personel Alımında son durum nedir?

Sağlık Bakanlığı’nın talep toplama talimatının ardından İl Sağlık Müdürlükleri Personel Daire Başkanlığı verileri toplayarak bakanlığa bildirdi. Sağlık Bakanlığı ise müdürlüklerden gelen verileri göz önünde bulundurarak branş dağılımını yaparak alım ilanına çıkacak. 85 Bin personel alımının ikiye bölünmesi, bir kısmının 2020 KPSS puanıyla yapılması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımında son durum nedir?

Sağlık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilen talimat ile müdürlükler ihtiyaç olan işçi kadrosunu bakanlığa bildirdi. Bakanlık, talimatta şu ifadelere yer verdi:

”İl Müdürlerimizin Dikkatine; Bakanlığımız 2022 yılı personel alımı için açıktan 45/A maddesine göre alınacak sözleşmeli personel ve sürekli işçi taleplerinizin sosyalleştirme bölgesi olarak en geç 29.08.2022 günü saat 17:00 ‘a kadar girilmesi gerekmektedir. ( ÇKYS “Atama Ana Menüsü-İşlemler-Toplu Atama İşlemleri-Personel Planlama ve Talep Formu ) Talep Girişi Yapılacak Toplu İşlem Adı = 2022 KPSS 4B VE SÜREKLİ İŞÇİ TALEP (TOPLU İŞLEM NO: 417)”

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat