featured

200 Bin TL Bıçak Parası İsteyen Doçente Suçüstü Operasyon

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ortopedi doçenti olarak görev yapan O.C., ameliyat olacak hastasından 200 bin TL ‘bıçak parası’ istedi. Hastanın şikayetçi olması üzerine suçüstü yakalan O.C. gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay, Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde meydana geldi. Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda görev yapan Doç. Dr. O.C., tedavi olmak için hastaneye başvuran vatandaştan, bıçak parası olarak 200 bin lira talep etti.

Kendisinden para talep edilen hasta, Doç. Dr. O.C.’ye 160 bin TL verdi ve kalan 40 bin TL’yi de ameliyattan önce ödeyeceğini söyledi. Doktora ilk ödemeyi yapan hasta, hemen sonrasında polis merkezine giderek doktordan şikayetçi oldu.

Doktoru suçüstü yakalamak için polis tarafından düzenlenen operasyonda hasta, 40 bin lirayı doktora verdiği anda harekete geçen polisler, Doç. Dr. O.C.’yi suçüstü yakalandı. İfade için Antalya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü’ne götürülen Doçent Dr. O.C., gözaltına alındı.

KAYNAK: DHA

200 Bin TL Bıçak Parası İsteyen Doçente Suçüstü Operasyon

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir