Personel Alımları

20 Kamu Kurumu 63 Bin 214 İşçi ve Memur Alacak! İşte Detaylar

20 kamu kurumu tarafından, işçi ve memur alımı için Resmi Gazete’de ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre, kamu kurumlarına istihdam edilmek üzere toplamda 63.214 işçi ve memur alımı yapılacak. İşte detaylar…

20 kamu kurumuna toplamda 63.214 adet personel alımı için Resmi Gazete’de ilanlar yayımlandı. Söz konusu ilanlara bakıldığında en çok alım, uzman tabip ve sözleşmeli öğretmen pozisyonlarında gerçekleştirilecek. Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarından çeşitli pozisyonlarda görevlendirilecek 63.214 personel alımı yapılacak.

63.214 personel alımı yapacak kurumlar sırasıyla şu şekildedir;

 • Sağlık Bakanlığı,
 • Milli Savunma Bakanlığı,
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi,
 • SGK, Dışişleri Bakanlığı,
 • Hakkari Üniversitesi,
 • Ankara Üniversitesi,
 • Karabağlar Belediyesi,
 • Sahil Güvenlik Komutanlığı,
 • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi,
 • Harran Üniversitesi,
 • Kafkas Üniversitesi,
 • Atabağı Belediyesi,
 • Akdeniz Üniversitesi,
 • İstanbul Üniversitesi,
 • Gazi Üniversitesi,
 • Adalet Bakanlığı,
 • Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi,
 • Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü
 • Bingöl Üniversitesi

Sağlık Bakanlığı 36 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar;

Yıl sonuna kadar 36 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Bahse konu karar doğrultusunda; eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 36 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Karar ile birlikte 2024 yılı sonuna kadar 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3 bin 498 tabip ve 32 bin 464 uzman tabip olmak üzere toplamda 36 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

MSB 25 Bin uzman erbaşı alımına ilişkin detaylar;

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kara Kuvvetleri Komutanlığına 25 bin uzman erbaş alınacak. Açıklamaya göre, 2024 Yılı 2. Dönem Uzman Erbaş Temini Başvuru Kılavuzu yayımlandı. Bakanlığın “https://personeltemin.msb.gov.tr” internet adresinden yapılacak başvurular, 30 Haziran saat 23.59’da sona erecek. Uzman erbaş temin faaliyetleri, Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen kontenjan dahilinde “piyade, tank, topçu, hava savunma, istihkam, muhabere, ulaştırma, bakım, ikmal, mühimmat, sıhhiye ve veteriner” sınıflarında olacak. 3 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru alımına ilişkin detaylar;

İzmir Büyükşehir Belediyesince, üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu lisans programından mezun olan ve en az B sınıfı sürücü belgesi olan 23 erkek ve 3 kadın ile üniversitelerin Adalet ön lisans programından mezun olan ve en az B sınıfı sürücü belgesi olan 8 erkek ve 2 kadın zabıta memuru alınacak. 24 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 28 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Atabağı Belediyesi memur alımı için detaylar;

Siirt ili Baykan İlçesi Atabağı Belediye Başkanlığı tekniker kadrosu için KPSS P3 puan türünden en az 65 puan almış, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip, inşaat, inşaat teknikerliği veya inşaat teknolojisi alanlarından birinde ön lisans eğitimini tamamlamış 1 adet memur alımı yapacak. Başvurular 26 Temmuz 2024 tarihinde sona erecek.

Dışişleri Bakanlığı memur alımına ilişkin detaylar;

Dışişleri Bakanlığı konsolosluk ve ihtisas memuru pozisyonu için Bilişim ve Bilgi Teknolojileri için 20 (İngilizce bilen), Teknik Destek için 10 (İngilizce bilen) ve Kurumsal Destek için 140 (100 İngilizce bilen, 10 Fransızca bilen, 5 Almanca bilen, 6 Rusça bilen, 8 Arapça-Farsça bilen, 5 İspanyolca- Portekizce bilen, 1 İtalyanca bilen, 2 Çince-Japonca bilen, 3 Yunanca-Ermenice-İbranice bilen) toplamda 35 yaşını doldurmamış 170 adet memur alımı yapacak. 27 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Hakkari Üniversitesi ilanına ilişkin detaylar;

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olan 1 iç denetçi alacağını duyurdu. 28 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 11 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Ankara Üniversitesi öğretim üyesi alımına ilişkin detaylar;

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’na Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında doktora yapmış 1 öğretim üyesi alacak. 28 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 12 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim görevlisi alımına ilişkin detaylar;

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü, Yabancı Diller Yüksekokulu’na, lisans derecesini İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dilbilimi, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık veya Çeviri bilimi bölümlerinden birinden almış, tezli yüksek lisansını tamamlamış ders verecek 2 Öğretim Görevlisi alacak. 31 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Harran Üniversitesi sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar;

Harran Üniversitesi Rektörlüğü 7 hemşire, 1 röntgen teknisyeni, 2 büro personeli, 1 dil ve konuşma terapisti, 1 İş ve Uğraşı Terapisti/Ergoterapist, 1 odyolog, 1 tekniker, 25 temizlik personeli olmak üzere toplamda 39 sözleşmeli personel alımı yapacak. 31 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Kafkas Üniversitesi sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar;

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü; 1 hemşire, 1 programcı, 15 büro personeli, 5 sağlık teknikeri, 1 teknisyen, 3 destek personeli olmak üzere toplamda 26 sözleşmeli personel alımı yapacak. 3 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Akdeniz Üniversitesi sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar;

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde istihdam edilmek üzere 43 hemşire, 16 sağlık teknikeri, 2’şer biolog, laborant, büro personeli, destek personeli ve tekniker ile 1’er sağlık fizikçisi, perfüzyonist ve teknisyen kadrolarına toplamda 72 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak. 6 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar;

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde istihdam edilmek üzere Musiki Paleograf ve İcracısı unvanında 11 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi ve elemanı alımına ilişkin detaylar;

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi’ne 1 öğretim görevlisi, Yabancı Diller Yüksekokulu’na 2 öğretim görevlisi, Ekonomi Bölümü İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalı’na 1 profesör, Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Siyaset Anabilim Dalı’na 1 doçent, Ekonomi Bölümü Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı’na 1 doktor öğretim üyesi, Psikoloji Bölümü Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı’na 1 profesör, Antropoloji Bölümü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı’na 1 doçent, İslam Ekonomisi ve Finansı Anabilim Dalı’na (Disiplinlerarası) 1 doçent, İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü İslam Tarihi Anabilim Dalı’na 1 doçent olmak üzere toplamda 3 öğretim elemanı, 7 öğretim üyesi alımı yapacak. 7 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 24 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Gazi Üniversitesi sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar;

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü; 1 avukat, 6 muhasebeci, 1 fizyoterapist, 3 hemşire, 1 diyaliz hemşiresi, 2 tıbbi sekreter, 1 diş protezi teknikeri, 1 iklimlendirme teknisyeni, 2 yapı yüzey kaplama teknikeri, 1 koruma ve güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 19 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 7 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 28 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Bingöl Üniversitesi sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar;

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü; 10 destek personeli, 2 koruma ve güvenlik personeli, 3 teknisyen, 1 fizyoterapist, 1 diğer sağlık personeli, 4 sağlık teknikeri, 3 büro personeli olmak üzere toplamda 24 sözleşmeli personel alımı yapacak. 10 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 24 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımına ilişkin detaylar;

Sahil Güvenlik Komutanlığı, en az lise veya dengi okul mezunu olmak koşuluyla uzman erbaş alımı yapılacak. Resmi Gazete’de yer alan ilan göre başvurular, e-Devlet üzerinden 3-14 Haziran’da yapılacak. Başvuru sahiplerinde en az lise veya dengi okul mezunu olma, 1 Ocak 2024 itibarıyla 27 yaşını bitirmemiş olma şartı aranacak.

Askerlik görevini yükümlü erbaş, er veya sözleşmeli erbaş, er olarak yapmış veya yapıyor olanlar da ilana başvurabilecek. Sözleşmeli erbaş ve erler, 29 yaşını bitirmemişse ilana başvurabilecek. Askerlik hizmetini yapmış adaylarda terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olma şartı aranacak. Daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmiş olanlar ile askeri öğrencilikle ilişiği kesilmiş olanlar başvuru yapamayacak.

Karabağlar Belediyesi zabıta memuru alımına ilişkin detaylar;

İzmir ili Karabağlar Belediye Başkanlığı 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) P93 puan türünden en az 65 puan alan; Adalet, Özel Güvenlik ve Koruma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler ön lisans programlarının birinden mezun olan; en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olan 1 kadın 7 erkek zabıta memuru alacağını duyurdu. Başvurular 26 Temmuz 2024 tarihinde sona erecektir.

Adalet Bakanlığı memur alımına ilişkin detaylar;

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne sözlü sınav ve mülakat ile 7-9’uncu dereceli kadrolara 50 idare memuru öğrencisi alımı yapılacak. Başvurular 28 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü daimi işçi alımına ilişkin detaylar;

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından, daimi işçi statüsünde 7 kılavuz kaptan, 2 tahliyeci-şoför ve 2 büro personeli olmak üzere toplamda 11 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir. İlgili başvurular, Türkiye İş Kurumu internet sayfasından (esube.iskur.gov.tr) ya da bu kurumun hizmet merkezlerine şahsen gidilerek yapılabilecek.

Türkiye İş Kurumu tarafından, nihai listelerin ulaşmasını müteakip sözlü sınav-mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca duyurulacak olup, asıl ve yedek aday listeleri, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak. Başvurular 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat