featured
Silivri GETAT Açıldı

Silivri GETAT Açıldı

Kronik hastalıkların tedavisi ile kişi sağlığının korunmasında önemli bir yere sahip olan GETAT Ünitesinde Ozon Tedavisi, Mezoterapi ve Kupa Tedavisi (Hacamat) uygulamaları yapılıyor.

Kurumda 2 doktor, 2 hemşire, 1 sekreter ve 1 personelin hizmet veriyor. 1 ozon terapi odası, 1 hacamat odası, 3 poliklinik odası, 1 doktor odası, 1 ekip odası ve 1 eğitim semineri odası bulunuyor.

GETAT Ünitesi

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Konuşmama başlarken özellikle pandemi döneminde tüm dünyanın gıpta ile baktığı, parmak ısırdığı bir sağlık sitemine sahip olduğumuz için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, ekibine ve Sağlık Bakanlığımıza yürekten teşekkür etmek istiyorum. İnsanlığın çok ciddi bir sınav verdiği pandemi sürecinde hem doktorların hem de sağlık çalışanlarının siperin ön tarafında, kahramanca, bıkmadan, usanmadan, şehitler vererek hizmet verdiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle sağlık çalışanlarımızın her birine teşekkür ediyorum. Sağlığa yapılan yatırımın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Silivri Belediyesi olarak görev alanımızda olmamasına rağmen sağlık alanında birçok hizmeti Silivri’mize kazandırdık. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum: Gümüşyaka Aile Sağlığı Merkezini, Silivri merkezdeki Dr. Cemal Kozanoğlu Aile Sağlığı Merkezini, Kavaklı’daki Kenan & Nakip Çelebi Aile Sağlığı Merkezini hizmete açtık. Büyükkılıçlı ve Kavaklı mahallelerimize 112 Acil Servis İstasyonu kazandırdık. Hayırseverlerimizin desteğiyle dört köyümüze sağlık evleri yapıp Sağlık Bakanlığımıza tahsislerini gerçekleştirdik. İl Sağlık Müdürlüğümüze de birçok yer tahsisi yaptık. Pandemi sürecinde Silivri Devlet Hastanenizin yanında bulunan otoparkımızı sağlık çalışanlarımıza ücretsiz tahsis ettik. Biz, Silivri Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sağlık alanında yapılan bütün çalışmalarda ve bütün hizmetlerde sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Yılmaz, “Silivri artık gıpta ile bakılan, tercih edilen, her geçen gün nüfusu artan, kabuğuna sığmayan marka bir kent haline geldi. Bu nedenle Silivri’nin bir eğitim ve araştırma hastanesine ihtiyacı var. Bizler bu konuda çalışmalar yapıyoruz. İnşallah hükümetimiz, Sağlık Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle geniş bir bölgeye hizmet edecek olan bir eğitim ve araştırma hastanesini Silivri’mize kazandırmış oluruz. Ben bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha bütün sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyor; GETAT Ünitemizin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Silivri GETAT Açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir