Gündem

Bakan Bozdağ’dan TTB’ye İlişkin Açıklama; “Çalışmalarımızın Sonuna Geldik”

T.C. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafınca Dedeman Otel‘de gerçekleştirilen “İnsan Hakları Kurulları Birinci Bölgesel Toplantısı” esnasında yaptığı konuşmalar doğrultusunda, Türk Tabipleri Birliği‘ne (TTB) yönelik açıklamalar gerçekleştirdi. Türkiye’de bir çok sayıda meslek örgütlenmesinin bulunduğunu belirten Bakan Bozdağ, hiçbir meslek örgütünün hizmet ettğini amaç dışında faaliyette bulunamayacağının, anayasa hükmü olduğuna vurgulayarak belirtti.

“TTB’nin böyle bir görevi var mı?”

Meslek örgütlerinden bazılarının amaçları dışında hareketlerde bulunduğunu belirten Bakan Bozdağ, “Ben şimdi Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB), siyasette olan bir kardeşiniz olarak tabiplerin hakkını savunduğuna şahit değilim. Sadece iktidarın zarar göreceği bir şey varsa orada iktidar zarar görsün diye, tabiplerin menfaati olsun diye değil.

Bugüne kadar Tabipleri Birliği’nin, Türkiye’deki tabiplerimizin mesleki menfaatleri, meslekleri ve diğer alandaki işlerinin daha iyi olması için sundukları tek bir tedbir, tek bir öneri yoktur. PKK terör örgütünün, başkaca bir terör örgütünün başı dara girdiğinde ya da ihtiyacı olduğunda onların lehine açıklama yapmada yarışa girenler var.

Tabiplerin lehine açıklama yok ama Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ‘kimyasal silah kullandığı’ iftirası yapanlara destek verildiğini görüyoruz. Tabipleri Birliği’nin böyle bir görevi var mı? Başkaca bir meslek örgütünün böyle bir görevi var mı? Hiçbir meslek örgütü, kuruluşları, amacı dışında faaliyette bulunamaz. Bulunduğu zaman bunun hukukta bir karşılığı vardır, hukuk da bununla ilgili gereğini yapacaktır.” dedi.

Bakan Bozdağ, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi, Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile ilgili çalışmanın da sonuna geldiğimizi ifade etmek isterim. Yakında bu çalışmayı da kamuoyumuzla paylaşacağız.” söylemlerinde de bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat