Gündem

Mersin’de, Vakaya Gelen Ambulansa Kafa Atarak Saldırdı

Mahmudiye Mahallesi’nde fenalaşan bir hastanın yakınları 112 Acil Çağrı Merkezinden ambulans talep etti. Şahıs ambulansın içindeki tıbbi cihazlara zarar verdi, sağlık meslek mensuplarına tehdit ve hakarette bulundu. İlgili şahıs, daha sonra indiği araca tekrar yönelip kafasıyla vurdu. Olay kameralara yansıdı.

Ambulansa Saldırdı

İlgili adrese ulaşan sağlık ekipleri kişiyi yakınlarının da desteğiyle ambulansa aldı. Bu sırada, hastaneye gitmemek için bir süre direnen kişi, araç içerisindeki tıbbi cihazlara zarar verdi. Ambulanstan çıkan hastanın tehdit ve hakarette bulunduğu sağlık meslek mensupları, olay yerinden ayrılmak için bindikleri aracın kapılarını kilitledi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sağlık Ağı (@agisaglik)’in paylaştığı bir gönderi

Şüpheli, bu sırada yöneldiği ambulansa kafasıyla vurarak sağlık meslek mensuplarına tehditler savurdu. Kapıları kilitli ambulansta bir süre bekleyen sağlık meslek mensupları, çevredekiler tarafından şüphelinin sakinleştirilmesiyle olay yerinden ayrıldı. Polise başvuran sağlık meslek mensupları, şüpheli hakkında şikayetçi oldu.

Zanlının ambulansın kapısını açmaya çalışması ve aracın camına “kafa atması”, sonrasında ise çöp konteynerinde bir şeyler araması kameraya yansıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat