Gündem

AKUFEST şimdi Afyonkarahisar’da

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilim, Teknoloji, Kültür ve Sanat Festivali (AKUFEST) kortej yürüyüşüyle ​​başladı.

AKUFEST kapsamında İmaret Camii önünden başlayarak kent meydanına yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşlere AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, rektör yardımcıları, bölüm başkanları ve öğrenciler katıldı.

Şehir merkezindeki meydanda düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Prof. Karakaş kalabalığa seslendi. Karakaş, bahar şenliğinin tema değişikliği nedeniyle AKUFEST’e dönüştüğünü söyledi.

 

aküfest şimdi afyon'da
aküfest şimdi afyon’da

 

Karakaş, festival kapsamında resim sergileri ve konserler düzenleneceğini açıkladı:

“İnşallah önümüzdeki yıllarda da festivali daha da geliştirerek, özellikle bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarını güçlendirerek bu etkinliği devam ettireceğiz. Üniversite sadece bilgi aktaran bir kurum değil, aynı zamanda gelişen bir kurumdur.”

 

AKUFEST Gösterileri Sunuldu

 

Tüm söyleşilerin ardından AKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı. AKÜ Devlet Konservatuarı da izleyicilere bir gösteri sundu.

Festival, şehirden gelen bisiklet ve motosiklet grubunun düzenlediği kortej ile sona erdi.

Kent meydanında düzenlenen törene Belediye Başkanı Mehmet Zeybek katıldı. AKÜ Rektörü Afyonkarahisar İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Dr. Mehmet Karakaş, üniversitenin İl Müdürleri Şerife Münire Burcu ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat