Sağlık Bakanlığı Haberleri

Yurt Dışı Sağlık Tesisleri Görevlendirme Başvuruları Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri ve Yurt Dışı Sağlık Birimleri Daire Başkanlığı tarafından, 2023 Yılı Yurt Dışı Sağlık Tesisleri Görevlendirme Başvuru İlanına ilişkin ek süre ilanı yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Bakanlığımız tarafından Bangladeş Halk Cumhuriyeti, Sudan Cumhuriyeti, Somali Federal Cumhuriyeti, Nijer Cumhuriyeti, Arnavutluk Cumhuriyeti ile Kırgız Cumhuriyeti’nde kurulan sağlık tesislerinde veya başka ülkelerce insani/teknik yardım amaçlı taleplerde sağlık hizmetine katkıda bulunacak personel; 2023 yılında geçici süre ile görevlendirilecektir.

6 Şubat 2023 tarihinde Ülkemizi sarsan deprem felaketi nedeni ile; afet bölgesinde görev yapan kadrolu personel ve bu dönemde diğer illerden afet bölgesine gönüllü giderek görev yapan/görevlendirilen ya da herhangi bir sebeple yurt dışı sağlık tesisleri görev talep başvurusunu tamamlayamayan personelin hak mahrumiyeti yaşamaması adına yurt dışı hastaneler başvuru sistemi yeniden başvurulara açılacaktır.

Buna göre; uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, sağlık hizmeti ve diğer hizmet sınıfında olup, 4924 sayılı veya herhangi bir sözleşmeye tabi personel hariç olmak üzere; ekte yer alan “YURT DIŞI SAĞLIK TESİSLERİ BAŞVURU UNVAN/BRANŞ/BİRİM DAĞILIM CETVELİ”nde belirtilen unvan/branş/birimler için başvuru 10/03/2023 saat 00:01’de başlayıp, 20/03/2023 saat 16:00’da sona erecektir. Müracaatlar aşağıda belirtilen usul ve esaslara göre alınacaktır.”

Yurt Dışı Sağlık Tesislerinde Personel Görevlendirilmesine Dair Usul Ve Esaslar Hakkında Yönerge
Yurt Dışı Sağlık Tesisleri Başvuru Unvan Branş Dağılım Cetveli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat