Personel Maaşları

Uzman Doktor Maaşına Zam Teklifi TBMM’de

Kamu kurum ve kuruluşlarında halihazırda görevlerine devam eden uzman doktor ve tabip kadro ya da pozisyonlarında bulunan personel arasında ücret dengesinin sağlanması konusundaki ek ödemeyi içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve grup başkanvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan uzman doktor ve tabip kadro ya da pozisyonlarında bulunan personel arasında ücret dengesinin sağlanması amacıyla ek ödeme yapılacak.

En aşağı emekli maaşının 7 bin 500 lira seviyesine çıkarılmasına yönelik maddesi nisan ayı ödeme dönemi itibariyle uygulanmak üzere yayımı tarihinde; yüksek yargı mensuplarının özlük haklarına yönelik maddeleri teklifin yayımını takip eden ay başından, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan uzman tabip ve tabip kadro ya da pozisyonlarında bulunan personele yönelik maddesi yayımını takip eden ayın 1’inde, diğer maddeleri ise yayımı tarihinde yürürlüğe girecek.

Komisyonda milletvekillerinin sorularına cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, şu anda 23 bin 389 lira maaş alan kamu kurumunda çalışan bir uzman doktorun, teklifin yasalaşması neticesinde 38 bin 517 lira alacağının müjdesini verdi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat