Sendika

“Türk Hekimleri” Sözünden Rahatsız Olan Hekimsen Genel Başkanı Hakkında Skandal İddialar

Hekimsen İstanbul Şubesi Toplu Sözleşme, Mevzuat ve Hukuksal İşlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Berk Oğuz, Hekimsen Genel Başkanı Dr. Adil Kurban hakkında sosyal medya aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde hekim hakları için yaptığı basın açıklamasında “Türk Hekimleri
hiçbir baskıya boyun eğmeden Türk Milletine yılmadan hizmet etmeye devam edecektir..!” sözleri için Genel Başkan Adil Kurban tarafından eleştirildiğini ifade eden Oğuz, Dr. Adil Kurban’ın sendika aidatları ile milyonlarca liralık arsa satın almak istediğini ancak İstanbul Şube olarak buna karşı geldiklerini söyledi.

Hekimsen İstanbul Şubesi Toplu Sözleşme, Mevzuat ve Hukuksal İşlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Berk Oğuz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul’da Şube kurmadan önce, sokak sokak dolaşıp sana yer beğendirmeye çalışken,sırf tabelamız merkezi bir cadde üstünde olsun hekim olan/olmayan herkes HEKİMSEN’i tanısın diye uğraşırken Hepimiz çok iyiydik, bizden iyisi yoktu.Tüm şubeler bizi örnek alacaktı.Gece gündüz bizi bulunduğun kasabadan arıyordun. “Yanınızdayız,arkanızdayız çocuklar”

Hatta dayanamadın! Şube Başkanı’ma kim bu Berk ? Maşallah ona dedikten sonra beni aradın! Üst üste 2 kez arayıp, “Berk kardeşim falanca gün sabah vakti Kocaeli’ye gel,seninle özel olarak kahvaltı yapalım, tanışalım.” Gri, spor model lüx aracımla sabahın erken saatlerinde gelerek dediğin mekanda kahvaltı yapmadık mı? Âlim edalarıyla çalışmalarından çok memnunum, iyi ki aramıza katıldın, daha önce neredeydin..? Sen temiz kalpli,iyi bir insansın ama bu sendikada herkes iyi değil; sendikayı ele geçirmeye çalışan hainler var …” demedin mi ?

Ekibin sağlam olursa, güçlü teşkilat ve hukukçularla Allah’ın izniyle kimse sendikayı ele geçiremez, biz buradayız,yanındayız,İstanbul Şube’ye güven, tüm YK üyelerine kefilim, demedim mi?

İdare hukukçularıyla şube içinde birim kurmam gerekıyor, bana destek ver hocam ? dedikten sonra sen ise en büyük hayalin olan Hekimevi konusunu açıp yapacağın özel havalandırma sistemlerinden bahsetmedin mi ?

Hocam bu konuyu konuşmayalım, şuan daha ciddi meselelerimiz var, Emsal nitelikte davalar açıp sendıkamızın reklamını yapmamız lazım… demedim mi?

Senin ayağına gelip, saygıdan ötürü kendimizi sana tanıtmadık mı ? Keşke sendıkadaki herkes senin gibi açık sözlü olsa… demedin mi ?

Bu dediklerimin bir tanesini yalanla, ben sendikadan değil;meslekten istifa edeceğim. Benim parayla,pulla zaten işim yok. Ne kadar devletçi biri olduğumu niçin kamuda çalıştığımı en iyi sen biliyorsun…

Buraya kadar tamam mıyız? Bence tamamız! Güzel! Peki! Ben bulunduğun kasabadan döndükten sonra ne oldu?

Sendika aidatları ile arsa mı alındı?

Sendika adına milyonlarca liralık tarla-arsayı almak istemeni şube olarak eleştirdik diye muhalif şube ve her birimiz hain ilan edildik!

Sonra… İstanbul seçimlerini yanına aldığın 3-5 avukat ile iptal etmeye çalıştın! Kayseri’de bu çabaların sonuç buldu! Ama İstanbul’da hüsrana uğradın. Vatan delisinin (ben) duvarına tosladın..!

Sana rağmen neyse ki İstanbul Şube’nin tabelasını astık. Şube olarak ilk basın açıklamamızı ben İst. İl Sağlık Müdür. Önünde yaptım. Meşhur konuşmam…

Konuşmamın son cümlelerinde… “Türk Hekimleri hiçbir baskıya boyun eğmeden Türk Milletine yılmadan hizmet etmeye devam edecektir..!”

“Türk hekimleri demeyecektim de ümmetin hekimleri mi diyecektim? Hayırdır? Bu sizi niçin rahatsız ediyor?”

Basın açıklamasının olduğu gece beni ilk aradığında tebrik ederim, helal olsun dedin … Yarım saat sonra ikinci aramanda ise çok ağır milliyetçi sözler kurmuşsun, bunlar ırkçı söylemler deyip benimle tartıştın..! Ben de “ Sayın hocam Türk hekimleri demeyecektim de ümmetin hekimleri mi diyecektim? Hayırdır? Bu sizi niçin rahatsız ediyor? Dedim mi? Dedim… Telefon kapandı mı? Evet!

Muhtemelen senin müridlerinden,ona inancı sorulmadığı halde sürekli ben muhafazakarım diyen yardımcın benim basın açıklamamdaki cümlelerimden rahatsız oldu? Müridini ayrıca başka bir zaman konuşacağız.

Kalbi temiz, yüzü güzel olan insanların ahını aldın! Vallahi yaptıkların Gayretullah’a dokundu..! Bir kanuna,bir wp grubuna yenileceksiniz. Bak bunu ben söylüyorum  Dr. Adil Kurban Hazretleri …!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat