Personel Alımları

Trendyol İş Başvurusu 2023

Trendyol, kendi bünyesinde sadece 12 bin kişiyi istihdam etse de iş ortakları bünyesinde yaklaşık 750 bin kişinin istihdam edilmesini sağlar. Bu açıdan şirket, Türkiye’de iş arayan kişilerin öncelikli olarak müracaat ettiği şirketler arasında yer alır. Bu nedenle Trendyol iş başvurusu 2023 arama motorlarında sıkça aratılmaktadır.

Trendyol’u çalışanlar için favori hale getiren bir diğer unsur ise elbette maaşlardır. Muadili şirketlere göre çalışanlarına çok daha yüksek maaşlar ödeyen Trendyol, bu açıdan da iş arayan kişilerin ilgisin çekmeyi başarır.

Şirketi iş arayan kişiler nezdinde önemli kılan son unsur ise hem beyaz yaka hem de mavi yaka istihdam etmesidir. Yani hem iyi üniversitelerden mezun olmuş eğitimli ve deneyimli kişiler hem de beden gücüyle çalışmak isteyen kişiler için Trendyol dikkate alınması gereken bir şirkettir.

trendyol i̇ş başvurusu 2023

Trendyol Nedir?

Türkiye’nin açık ara en büyük e-ticaret sitesi olan Trendyol, 2010 yılında Demet Mutlu tarafından kurulduktan sonra hızla büyümüştür. Türkiye’de değerlemesi 1 milyar doları aşan ilk startup’lardan olan Trendyol, 2020 yılında yaşanan küresel pandemi sonrası yükselişe geçerek değerini 16 buçuk milyar dolara yükseltmeyi başarmıştır.

Bu değerlemeyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük startup’larından bir tanesi haline gelen şirket, aldığı yatırımlarla Türkiye’de e-ticaretin gelişmesini ve bu alanda istihdamın artmasını sağlamıştır.

Trendyol’da Nasıl İşe Girilir?

Trendyol her dönemde aktif olarak personel alımı yapan büyük bir şirkettir. Ancak bu şirkette çalışmak isteyen kişilerin öncelikle ne tür bir pozisyonda iş aradığını belirlemesi gerekir.

Çünkü çalışılmak istenilen pozisyona göre işe başvuru yöntemi de değişiklik gösterir. Örneğin Trendyol Express’te kurye olarak çalışmak istiyorsanız dolu ve etkileyici bir özgeçmişe değil, kargo ve lojistik sektöründe biraz iş tecrübesine ihtiyacınız vardır.

Ancak örneğin insan kaynakları uzmanı, yazılımcı ya da müşteri deneyimi uzmanı gibi unvanlarla Trendyol’da çalışmak istiyorsanız etkili bir özgeçmişe sahip olmanız kaçınılmazdır.

Trendyol İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer beyaz yaka olarak da ifade edilen ofis işlerine ilgi duyuyorsanız işe öncelikle iyi bir LinkedIn profili oluşturarak başlayabilirsiniz ve LinkedIn’de Trendyol tarafından yayınlanan ilanları takip edebilirsiniz.

Trendyol’un aktif olarak kullandığı bir diğer platform da Kariyer.net’tir. Ancak LinkedIn’in Kariyer.net’e göre daha avantajlı olduğunu ve insan kaynakları departmanları tarafından daha çok ciddiye alındığını söylemek gerekir.

Bu nedenle Trendyol tarafından açılan pozisyonlara LinkedIn üzerinden başvuru yapmak en iyi seçenek olarak öne çıkar.

trendyol i̇ş başvurusu 2023

Trendyol İş Başvurusu Home Office

Evden Trendyol’a çalışmak isteyen kişiler için dönem dönem şirkette bazı pozisyonların açıldığı görülür. Her pozisyon evden çalışmaya uygun olmasa da şirketteki ofis işlerinin birçoğu evden çalışmaya uygundur.

Ancak Trendyol tamamıyla ve her pozisyon için evden çalışılabilecek bir şirket değildir. Bu nedenle bu şirkette çalışmayı hayal eden kişilerin hibrit yani bazen evden bazen ofisten çalışma modeline uygun ve uyumlu olması gerekir.

Diğer yandan bazı departmanların evden çalışmaya daha yatkın olduğu görülür. Bu nedenle iş görüşmesi esnasında bu konunun konuşulması ve şartların detaylı şekilde öğrenilmesi gerekir.

Trendyol Çağrı Merkezi İş Başvurusu

Müşteri temsilcisi pozisyonu, Trendyol’un kendi bünyesinde en çok alım yaptığı pozisyonlardan bir tanesidir. Bu pozisyona yerleşmek isteyen kişilerin aşağıda sıralanan şartları taşıması gerekir.

 • Üniversite mezunu olmak
 • En fazla 30 yaşında olmak
 • İyi seviyede İngilizce bilmek
 • Ofis programlarını iyi derecede kullanabilmek
 • Düzgün bir diksiyon sahip olmak
 • İkna kabiliyeti yüksek olmak
 • Sabırlı ve titiz olmak

Ayrıca bu pozisyonda çalışmak isteyen kişilerin yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilmesi ve vardiyalı sistemde çalışmaya hazır olması gerekir.

İlgili pozisyonda bir alım yapılacağı zaman Trendyol, Kariyer.net ve LinkedIn üzerinden ilanlar yayınladığı için müşteri temsilcisi adayların bu platformları yakından takip etmesi gerekir.

trendyol i̇ş başvurusu 2023

Trendyol Express İş Başvurusu

Şirketin lojistik ve kargo bölümünde görev almak isteyen kişilerin Trendyol Express iş ilanlarını takip etmesine gerek yoktur. Çünkü Trendyol, her dönemde iş ortaklığı başvurularını kabul eder.

Eğer Trendyol müşterilerine ürün teslimi yapmak ya da Trendyol satıcılarından ürünlerini toplamak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek Trendyol iş ortaklığı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Trendyol Express sayfasını açın.
 2. Sağ üst kısımda yer alan İş Ortağımız Olun yazısına tıklayın.
 3. Tercih ettiğiniz iş modelinin alt kısmında yer alan Seç butonuna tıklayın.
 4. Tercihinize göre motosiklet ya da hafif ticari araç seçeneklerinin altında yer alan Seç butonlarından bir tanesine tıklayın.
 5. Açılan forma kişisel bilgilerinizi, araç bilgilerinizi, referans bilgilerinizi girdikten sonra Formu Gönder butonuna tıklayın.

Ayrıca Trendyol Express’te görev almak için sürücü ehliyeti, araç ruhsatı, psikoteknik belgesi ve SRC belgesi gibi belgelere ihtiyaç duyulabileceğini ve başvuru formunda, seçtiğiniz kriterler doğrultusunda hangi belgelere ihtiyaç duyacağınızın size bildirileceğini unutmayın.

Trendyol’da En Çok İlgi Gören Pozisyonlar

Trendyol’da en çok ilgi gören ve başvuru alan pozisyonların bir listesi aşağıda sunulmuştur.

 • Depo görevlisi
 • Taşıyıcı (kurye)
 • Toplayıcı
 • Şube sorumlusu
 • Bölge yöneticisi
 • Filo operasyon uzmanı
 • Muhasebe yetkilisi
 • Sosyal medya uzmanı
 • Bilgi işlem yetkilisi
 • E-ticaret uzmanı

Ağırlıklı olarak sağlık personeline hitap eden haberler yapan Personel Sağlık Ağı, geniş bir kitleye ulaşır ve okurları için internet sitesinde hayatın her alanından haberlere yer verir. Bu doğrultuda haberimizde 2023 yılında Trendyol iş başvurusunun nasıl yapıldığı detaylı olarak ele alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu