Sendika

Toplu Sözleşme İkramiyesi Üzerinden Hadsiz Teklif!

Toplu sözleşme ikramiyesinin sendika üye sayısı %2 ve üzeri olan sendikaların üyelerine ödenmesine ilişkin tasarı komisyondan geçti. Kamu çalışanlarını adeta satılık bir ürün gibi objeleştirdiği iddia edilen, sendikal özgürlüğe ket vurduğu söylenen bu teklife tepkilerin ardı arkası kesilmiyor.

Bu sırada Sağlık-Sen tarafından yapılan paylaşım sağlık çalışanlarının adeta isyan etmesine neden oldu. “Üye ol kazan!” denilerek üye olunması takdirinde sağlık çalışanının 1000 TL kazanabileceği ifade edilen afiş sosyal medyada yüzlerce memur tarafından paylaşıldı.  Binlerce sağlık çalışanı afiş hakkında Tweet atarak, 1000 TL’ye satılık olmadıklarını söyledi.

Sağlık-Sen tarafından yapılan paylaşımın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Sendikalılığı ve sendikal mücadeleyi daha güçlü hale getirmek amacıyla hükümet tarafından hazırlanan yüzde 2 sendika baraj şartı TBMM Komisyonu’ndan geçti. Çıkacak yasayla yüzde 2’den daha fazla üye kaydetmiş sendikalara üye olanlara yaklaşık 1000 TL tutarındaki toplu sözleşme ikramiyesini almaya hak kazanacaktır.
Sağlık-Sen; 270.000’e yaklaşan üye sayısıyla Türkiye’nin sağlık ve sosyal hizmet kolundaki en büyük ve tek yetkili sendikasıdır. Sağlık-Sen’e üye olmak için Ad Soyad – Çalıştığınız kurumu 0506 990 33 48 nolu telefon numarasına mesaj atmanız halinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.”
toplu sözleşme i̇kramiyesi üzerinden hadsiz teklif!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat