Sendika

Sendikal Tarihte Bir İlk.. Genç Sağlık Sendikası Rekor Kırıyor!

Osman Kaya’nın Kuruculuğunda 15 gün önce faaliyetlerine başlayan Genç Sağlık Sendikası, yurdun dört bir yanında kısa süre içerisinde teşkilatlanarak sağlık camiasında en çok konuşulan gündem konuları arasında yer aldı. 15 gün önce kurulmasına rağmen 5000. üyesini kabul ettiğini açıklayan Genç Sağlık Sendikası, sendikal tarihte resmen rekor kırıyor.

“Bu kadar iyi yetişmiş gençlerin bir arada olduğu yerde başarı kaçınılmazdır”

Genç Sağlık Sendikası 1. Olağan İl Başkanları toplantısını Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Genç Sağlık Sendikası Genel Sekreteri Furkan Ali Çiftçioğlu, “Genç Sağlık Sendikası kurucuları olarak bir yapbozun parçaları misali birbirimizi tamamlıyoruz, bu kadar iyi yetişmiş gençlerin bir arada olduğu yerde başarı kaçınılmazdır.” ifadelerini kullandı.

“Üyemiz olsun-olmasın desteğimiz tamdır”

Sağlık çalışanlarını yalnız bırakmayacaklarını ve üyeleri olup olmadıkları gözetilmeksizin haklarını savunacaklarını belirten Genç Sağlık Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Aydın, ”Sağlık çalışanlarına üyemiz olsun-olmasın hukuk ve mevzuat alanında desteğimiz her zaman tamdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu