Sendika

Şemsettin Göktürk: “Fedakar 112 Teşkilatı Çözüm Bekliyor”

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğine İlişkin değerlendirmede bulunan Sağlık-Sen İstanbul 5 No’lu Şube (112) Başkanı Şemsettin Göktürk, “İnsan sağlığının söz konusu olduğu her yere herkesten önce giden, deprem, sel, yangın, terör eylemleri gibi en her olayda en ön cephede mücadele veren 112 acil sağlık hizmetleri Sağlık Bakanlığı tarafından TEŞVİK kapsamı dışında bırakılmıştır! Soruyoruz sebebi nedir?” dedi.

112 teşkilatının çözüm beklediğini vurgulayan Göktürk, açıklamasına şu sözler ile devam etti:

“Sağlıkta dönüşümün göz bebeği olan, hızıyla, donanımlı ekipleriyle, yaygın istasyon yapısıyla vatandaşlarımıza ilk ve acil yardımı başarıyla sunarak her daim hayır dualarını alan 112 teşkilatı gözden mi çıkarılmıştır? Çalışanlar hastanelere mi tayin istemelidir?

“Sağlık sisteminin lokomotifi 112’dir”

Sağlık-Sen İstanbul 112 Şube Başkanı olarak buradan Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca’ya ve Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Eray Çınar’a sesleniyorum: Sağlık sisteminin lokomotifi 112’dir, sorunlarının çözüm anahtarı da sizdedir. Fedakar 112 teşkilatı çözüm bekliyor…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat