Sendika

Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Köksal: “İcra Dosyası Olanların Promosyonlarına İl Sağlık Müdürlüğü Bloke Koydu”

Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, icra dosyası olan kişilerin promosyon ödemelerinin yatmaması hakkında açıklamada bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin icra makamlarından talep gelmeden, talep olmadan kendi yorumları ile çalışanların promosyonlarına bloke konulduğunu belirten Köksal, açıklamasının tamamında şu sözlere yer verdi:

“Değerli Sağlık Çalışanları İcra Dosyası Sebebi ile Promosyon Alamayanlar

Hesaplara paralar İl Sağlık müdürlüğü tarafından bloke konmuştur; Olayın banka ,alacaklı kişi ,sendika ,anlaşma İLE alakası yoktur .

“İcra müdürlüklerinin şahsi olarak talepleri yoktur”

  • İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri icra makamlarından talep gelmeden talep olmadan kendi yorumları İLE çalışanların paralarına bloke koymuştur .
  • İl Sağlık müdürlüğü yetkilileri alacaklı kişiler yerine talep olmadan bu işlemi yapmaları çalışanların aylardır beklediği promosyon için hayal kırıklığı olmuştur .
  • İl Sağlık müdürlüğü Tahsilatçı konuma düşmüştür
  • Sendikamızı arayan bireysel bir çok kişinin işini icra dilekçe evrak şeklin de çözdük
  • İcra müdürlüklerinin şahsi olarak talepleri yoktur

Ancak il sağlık müdürlüğü hukuksuz bir işleme imza atmıştır ; olaya yorum katarak her zaman ki gibi çok bilen alanın da Master yapmış koyunun olmadığı yerde Abdurahman Çelebi misali olanlar personelin huzurunu kaçırmıştır.

Promosyon un hesaplara geçmesi ile birlikte küçük sorunlar yaşadık . Eksik gördüğümüz her noktayı banka yetkili kişiler ile paylaştık.

Ancak sahayı gezen sahayı gören bizleriz çalışanların sorunlarını mağduriyetleri ni en aza indirmek bizim görevimizdir onlara sorun çıkarmak değil. Yöneticilerin referanslarına hesap sorulmadıkça kabiliyetsiz kişiler daha çok makam işgal eder.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu