Sendika

Sağlık Bakanlığı Bünyesinde Çalışan 190 Bin İşçinin Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Öz Sağlık-İş Sendikası tarafından konu üzerine yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sendikamızın yetkili olduğu Sağlık Bakanlığı’nda 190 bin işçi adına toplu iş sözleşmesi imzalandı. TÜHİS’te gerçekleşen imza töreninde toplu iş sözleşmesine Sendikamız adına Genel Başkanımız Devlet Sert, Sağlık Bakanlığı adına Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İlkay Akçay, işveren sendika adına da TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Yılmaz ve Şerefettin Güler imza attı.

Genel Başkan Sert: “Taraflara hayırlı olmasını dilerim.”

Toplu iş sözleşmesi imza töreni sonrasında Sağlık Bakanlığı ve TÜHİS yetkililerine ayrı ayrı teşekkür eden Genel Başkan Devlet Sert, “Müzakere sürecinde işçinin kazanımlarını esas alan tutumlarından dolayı başta Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İlkay Akçay ve diğer Bakanlık yetkililerine, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek ve TÜHİS yetkililerine teşekkür ederim. 190 bin sağlık işçimizin aileleri ile birlikte dört gözle beklediği toplu iş sözleşmemizin bağıtlanmış olması, kamunun en büyük toplu iş sözleşmesi olması nedeniyle büyük önem arz etmektedir. Taraflara hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Sendikamız adına Toplu İş sözleşmesi imza törenine Genel Başkan Devlet Sert’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Mustafa Özüpek, Remzi Karataş ve Süleyman Doğan, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin, Genel Başkan Danışmanımız Fadlı Erdem ve TİS uzmanlarımız Emre Kılıç ile Ecrin Ferah katıldı.

Düzenlenen imza törenine Sağlık Bakanlığı adına Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İlkay Akçayın yanı sıra Disiplin İşleri Daire Başkanı Ömer Ceylan, Hukuk ve Mevzuat Daire Başkanı Av. Erkan Çavuşoğlu, Diğer Hizmet Sınıfları Atama Daire Başkanı Mehmet Karadaş, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Onur Korkmaz, Kadro ve Terfi Daire Başkanı Ali Serinoğlu, Özlük İşleri Daire Başkanı Gökhan Aktürk, Mali Analiz Daire Başkanı Yusuf Kara ve Mali Hizmetler Uzmanı Tarık Parlak katıldı.

İmza töreninde İşveren Sendikası TÜHİS’i Genel Sekreter Adnan Çiçek, Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Yılmaz ve Dr. Şerefettin Güler, Başuzman Ahmet Karaderili ve Uzmanlar Esra Yenidünya ile Fatma Betül Çalışkan temsil etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat