Gündem

Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan Erken Yaşta Hayatını Kaybetti

Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan, yakalandığı amansız hastalıkla verdiği mücadeleyi 52 yaşında kaybetti. Prof. Dr. Nurdan’ın bu erken vedası ailesini ve sevenlerini yasa boğdu.

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan (52), yakalandığı amansız hastalıkla verdiği mücadeleyi kaybetti. 27 Şubat günü İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan için bugün çalıştığı kurum olan Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tören düzenlendi.

Çalışma arkadaşları, hastaları, ailesi ve sevenlerinin katıldığı törende yapılan konuşmalarda Prof. Sancak Nurdan’ın işine olan bağlılığı, disiplinli çalışması ve sevecenliğinden söz edilirken gözyaşları sel oldu. Hastanedeki törenin ardından Şakirin Camisi’ne getirilen Prof. Nurdan’ın cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualar eşliğinde Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan kimdir?

Aslen Trabzonlu olan  Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan, 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitiren ve birden fazla klinik çalışmaya dahil olan, uluslararası dergilerde makaleler yayımlayan Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaptı. Almanya’da Hamburg Onkoloji ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde gözlemci olarak çalışmalar yapan Prof. Dr. Nurdan, Leipzig Üniversitesi Endokrinoloji ve Nefroloji departmanında da çeşitli araştırma ve çalışmalara katıldı. (Hürriyet)

Bir Yorum

  1. Sevgili Kardeşimiz , Işıklar içinde uyu. Seni asla unutmayacağız. DOSTLAR 😢

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu