Sendika

Paramedik Derneği Genel Başkanı: Paramediklerin de İnsanı İhtiyaçları Vardır

Paramedik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan NURAL, Şanlıurfa’da görevli 3 sağlık çalışanının ambulans ile vaka sonrasında yemek molası vermek için bir restoranda durmaları ve o anlara ilişkin görüntülerin yer aldığı haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

NURAL, açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi: “İnsanüstü Gayretleriyle Öne Çıkan Sağlık Çalışanlarımıza Destek Verme Çağrısı

Son yıllarda, küresel ve ulusal düzeyde yaşanan büyük olaylarla birlikte, hayat kurtarmaya adamış kahramanlarımıza yönelik hedef gösterici ifadelerle dolu, bilgisizce bir çekim ve niteliksiz bir haber daha maalesef izlemek durumunda kaldık. Bu durum, sistem rutinindeki olayları da etkilemektedir.

Sağlık çalışanlarımız, yöneticileriyle birlikte acil durumlarda en ön safta savaşmaktadırlar. Günlerce, haftalarca süren uykusuzluklara rağmen bazen aç ve susuz şekilde kötülükleri iyiliğe dönüştürmek için çaba sarf etmektedirler. Bu nedenle, halkımızda onların neredeyse insanüstü varlıklar olduğu algısı oluşabilir.

Ancak unutulmamalıdır ki acil sağlık çalışanları da insandır ve 24 saatlik nöbetlerinde, yemeklerinin ilk lokmasını alır almaz anonsla birlikte yemeklerini yarıda bırakıp saniyeler içinde olay yerine hareket ederler.

Halkımızın can güvenliği her zaman bizim için en öncelikli konudur. Bu nedenle, bu tür bir çekimi yapan kişiyi ve niteliksiz haberciliği benimseyen gazeteci müsveddesini şiddetle kınamaktayız.

Derneğimiz, hukuki zeminde bu niteliksiz haberin hesabını soracağını belirtmek ister. Sağlık çalışanlarımıza destek olmak, onların insanüstü çabalarını takdir etmek ve gerektiğinde savunmak, hepimizin sorumluluğudur.

Sevgili meslektaşlarımız, yediğiniz yemekler, annelerimizin ak sütü gibi helal olsun. Sizlere minnettarız ve her zaman yanınızdayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu