Sağlık Makaleleri

Ozon Tedavisi Kovide Karşı Etkili

Ozon tedavisi uzun senelerdir kullanılıyor. Özlece, “Son dönemde Covid-19’a karşı hem hastalık döneminde, hem hastalıktan korunmada hem de hastalık sonrası hızlı toparlanmada kullanılan bir tedavi haline geldi. Ozon terapinin uzun yıllardır Avrupa’da ve ülkemizde de kullanılan, Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmış bir tedavi yöntemi olduğunu ifade ederek, “Ozon terapi tamamlayıcı bir tedavi yöntemi. Ozon gazı bilinen en güçlü oksidan maddelerden bir tanesidir. Bu maddeyi vücudumuza verdiğimizde hastalıklarla savaşmamızı ya da hücrelerimizin yenilenmesini sağlayan antioksidan sistem aktif oluyor” dedi.

Ozon Tedavisi

Antioksidan sistemin aktif hale gelmesiyle, birçok hastalıkta geri dönüşümlü tedavi mümkün hale geliyor. Dr. Özlece, “Özellikle mikrosirkülasyon dediğimiz küçük damarların etkilendiği diyabet ve diyabetin sebep olduğu sinir hasarları, böbrek hasarları, göz hasarları veya buna benzer hastalıklarda, beyin küçük damar hastalıklarında, dolaşım bozukluklarında, yaralarda ya da kapanmayan diyabetik yaralarda da oldukça etkili ve güvenilir bir yöntemdir” diye konuştu.

Kovid Tedavisi

Dr. Özlece, “Ozon gazı özellikle antiviral, antibakteriyel ve antimikotik olduğu için yani virüsler, bakteriler ve mantarlara karşı çok yoğun etkili bir savaşçı olduğu için özellikle son dönemde kovid-19 hastalarında hem hastalık döneminde hem hastalıktan korunmada hem de hastalık sonrası hızlı toparlanmada kullanılan bir tedavi haline geldi.

Gebeliğin ilk 3 ayında tedaviyi kullanmak istemiyoruz. Bununla birlikte tiroidi fazla çalışan, hipertiroid hastalarında tedavinin kullanılmaması öneriliyor. Yine bir enzim olan glikoz 6 fosfat dehidrogenaz enzim eksikliği muhtemel kişilerde de bu tedavi kullanılamıyor. Bunun dışındaki her yaş grubunda ve birçok hastalığın tamamlayıcı tedavisi olarak güvenle kullanabileceğimiz bir yöntem.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu