Sendika

Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Sert: “Güncellenmeyen Banka Promosyonları Çalışma Barışını Bozuyor”

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Genelde tüm kamu çalışanları özelde ise kamuda çalışan isçilerimizin maaş aldıkları bankalar ile yapılan promosyon anlaşmalarına ilişkin son gelişmeler, çalışma barışını bozacak bir duruma gelmiştir.

Son ekonomik gelişmeler karsısında yükselen maaş oranları baz alındığında promosyon anlaşmasını daha önce yapmış olan bankalara çalışanlar adına yatırılan paralar yükselmiş, ancak çalışanlara verilmiş olan promosyon ödemelerinde herhangi bir güncelleme yapılmamıştır.

Öte yandan yine kamu çalışanlarının maaş aldıkları bankalarda yeni dönem yapılan promosyon anlaşmalarında bu durum daha avantajlı hale dönüştürülmüş, bankalar arası rekabet ise giderek yükselmiştir.
Bankalar ile önceden yapılan anlaşmalardan yararlanan çalışanların mağdur, bankaların ise avantajlı duruma geldiği bu olay, kamu işçileri arasında da “promosyon krizine” neden olmuş, iş barışını tehdit eder bir hal almıştır.

ÜYELERİMİZİN MAĞDUR OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Öz Sağlık-İş Sendika’sı olarak yaşanan bu durumdan üyelerimizin etkilenmemesi adına başlattığımız mücadele devam ediyor.
Özellikle ihale tarihi erkene alınan veya revizyon kapsamındaki promosyon anlaşmalarından kaynaklanacak olan tazminatların isçilere yansıtılmadan, bankalar arasında çözülmesi gerekmektedir.

Bu manada henüz promosyon sözleşmesi bitmeyen ve yeniden ihaleye çıkılan kurumlarda isçilerin-üyelerimizin mağdur edilmesine izin vermeyeceğiz.

Kurumların bankalarla yaptığı bu anlaşmalarla ilgili “eski tarih”- “yeni tarih” karmaşası ve güncelleme yapılmamasından kaynaklanan sorunların bir an önce düzeltilmesi çalışanlar arısındaki iş barışının yara almaması adına elzemdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu