Sendika

Önder Kahveci’den TTB Başkanı Hakkında Açıklama

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında açıklamalarda bulundu. Kahveci, “TTB Başkanı Türk Adı Geçen Bir Birliğin Başında Değil, Yüce Türk Mahkemelerinin Önünde Bulunmalıdır.” dedi.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Bağlantıları, hizmet ettiği yer ve neyin mücadelesini verdiğini Türk Ordusuna iftira atıp, terör ve teröristlerin yanında saf tutarak göstermiş.  Kamuoyu gündemine  ülkeye ihanet girişimleri ile sıkça gelen bu zevat terörle kahramanca mücadele eden, bu uğurda binlerce şehit veren şanlı Türk Ordusu’na “Kimyasal Silah Kullanıyorlar” diyerek hainliğini çok üst bir noktaya taşımıştır.

Terör ve teröristlerle yakın ilişki içinde olduğunu da gayet rahatlıkla ifade eden Fincancı, isminde Türk adı geçen bir birliğin başında değil, Yüce Türk mahkemelerinin önünde bulunmalıdır.  Daha öncede vurguladığım gibi Tıbbiyelilerin kemiklerini sızlatan, 14 Mart ruhunu yok sayan bu anlayış Türk Doktorlarını temsil edemez. Türk Tabipler Birliği’nin bu yapısı ülke için öncelikli bir sorun, bu yapıdan bir an önce kurtarılması ise milli bir meseledir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat