Sendika

HEP-SEN Eski Yöneticisi ve Temsilcileri İstifa Etti: “Hayal kırıklığına uğrayarak ayrılmak zorunda kaldık”

Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası’nın (HEP-SEN) sendika yöneticisi, temsilcileri ve üyeleri sosyal medya aracılığıyla tepkilerini dile getirerek istifalarını açıkladı.

HEP-SEN eski yönetiminde aktif rolü ve çalışmaları ile bilinen başarılı hemşire Birkan Karakoyun, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada sendikasından istifa ettiğini açıkladı.

Sendikanın özellikle İstanbul teşkilatlanmasında verdiği mücadele ile bilinen sendika temsilcileri Ali Fırat ve Onur Kaya’da hemşire Karakoyun ile birlikte istifa etti.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan sendika yöneticisi Birkan Karakoyun,

“Değerli arkadaşlar ;
Bildiğiniz gibi 2021 yazında biz 3 arkadaş başta ÜMRANİYE EAH ve ardından tüm İSTANBUL ANADOLU YAKASI bölge yöneticileri olarak görev aldığımız HEP-SEN’in kısa süre içerisinde tüm bölgemizde sıfırdan kuruluşunu gerçekleştirdik ve emekleri yadsınamaz temsilci arkadaşlarımızla birlikte ANADOLU YAKASI’nda pek çok hastanede HEP-SEN’in var olmasını sağladık…

“HEP-SEN üyeliğimizden istifa ettik”

ANCAK;
Kuruma zarar vermemek adına sizlere daha önce duyurusunu yapmasak da çeşitli nedenlerle yaklaşık 1 yıl önce HEP-SEN’deki aktif görevlerimizden istifa ederek yalnızca kuruluş ilkeleri ve meslek ismimizi
barındırması nedeniyle üye olarak kalmaya devam etmiştik…

GELİNEN NOKTADA BUGÜN; HEP-SEN üyeliğinden de İSTİFA ETTİĞİMİZİ Başka bir sendikaya dahil olmayı düşünmediğimizi de belirterek siz değerli arkadaşlarımıza
bildiririz. SAYGILARIMIZLA…” ifadelerin kullandı.

Sendika yöneticisi Birkan Karakoyun’un paylaşımı ile birlikte sendika üyelerinden de tepkiler yükselmeye başladı.

“Hayal kırıklığına uğrayarak ayrılmak zorunda kaldık”

Hemşire Osman Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, HEP-SEN sendikasına büyük umutlar ile üye oldukları ancak hayal kırıklığına uğrayarak ayrılmak zorunda kaldıkları belirtildi. Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yola büyük umutlarla çıkıp büyük hayal kırıklığına uğrayarak ayrılmak zorunda kaldık.. Görüyoruz ki şuan bıraktığımız yerde kalınmış… LİYAKAT ÖNEMLİ !!!!”

hep-sen'de yönetiminde sarsan i̇stifalar: "büyük hayal kırıklığına uğradık! liyakat önemli"

“Hak savunduğunu iddia eden bir yapı”

Bir başka sendika üyesi Mehmet Yıldız ise hak savunduğunu iddia eden bir yapının haksızlık yapmaması gerektiğini belirterek istifa etmek zorunda kaldıklarını vurguladı. Yıldız, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Yapılan saygısızlığa yaptırım ısrarında bulunduk. Yapılmadı. O zaman yapılmayan yaptırım, görüyoruz ki bugün mükafat olmuş. İstifa etmek zorunda kaldık. Hak savunduğunu iddia eden bir yapı, haksızlık yapmamalı!”

hep-sen'de yönetiminde sarsan i̇stifalar: "büyük hayal kırıklığına uğradık! liyakat önemli"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat