Personel Alımları

Getir İş Başvurusu 2023

Getir iş başvurusu, Türkiye’nin en büyük ve önemli startuplarından bir tanesi olan Getir’de çalışmak isteyen on binlerce kişinin ilgisini çeker.

Sadece birkaç yıl içinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen girişimlerinden bir tanesi olmayı ve dünyanın dört bir yanında yüzlerce yıllık perakende marketlerine rakip olmayı başaran Getir, bu başarıları sayesinde iş arayan kişilerin de odak noktası haline gelmiştir.

Diğer yandan şirketin çalışanlarına rakiplerine göre daha yüksek maaşlar ödediği bilinir. Bu durum da Getir iş başvurusu 2023 taleplerini arttıran bir unsurdur.

getir i̇ş başvurusu 2023

Getir Nedir?

Getir, 2015 yılında hayata geçirilen ve yemek ile market ürünleri siparişi vermeye yarayan bir mobil uygulamadır. 2019 yılındaki satışlarından 120 milyon dolar gelir elde eden uygulama, sonraki süreçte hızla yurt dışına açılmış ve pandeminin de etkisiyle hızla büyümüştür.

Milyar dolara yakın yatırım alarak yaklaşık 12 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan uygulama, günümüzde Türkiye’den çıkmış en başarılı teknoloji girişimlerinden bir tanesi olarak kabul edilir.

Ayrıca Getir, yemek ve market alışverişinin yanı sıra içme suyu teslimatı, taksi, araç kiralama ve e-ticaret gibi sektörlerde de faaliyet gösterir.

Getir’de Çalışmanın Avantajları Neler?

Hangi pozisyon söz konusu olursa olsun Getir’de çalışmanın belirli başlı ve önemli avantajları vardır:

 • Rakip firmalara kıyasla daha yüksek maaşlar
 • Türkiye’nin en hızlı büyüyen girişimlerinden birinde çalışma tecrübesi
 • Küresel bir şirkette çalışma imkanı

Ayrıca alt kademeden en üst pozisyona kadar Getir çalışanları, çeşitli bonuslarla ve teşviklerle ödüllendirilir.

Getir Hangi Pozisyonlarda İşe Alım Yapar?

Bir teknoloji ve teslimat şirketi olduğu için Getir’in en çok iki alanda işe alım yaptığı görülür:

 • IT, yazılım, müşteri hizmetleri temsilciliği gibi ofis işleri
 • Kuryelik

Şirketin operasyonlarının devam edebilmesi için her an kuryeye ihtiyaç duyulur. Bu durum, Türkiye’de kurye istihdamının son yıllarda hızla artmasını sağlamıştır ve kuryeliği popüler bir meslek haline getirmiştir.

Diğer yandan üniversite mezunları şirketin farklı departmanlarında görev alabilir. Müşteriler Getir ile sadece online ortamda temas kurduğu için şirketin özellikle müşteri hizmetleri departmanı, çok sayıda çalışana ihtiyaç duyar ve sürekli işe alım yapar.

getir i̇ş başvurusu 2023

Getir İşe Alım Şartları

Getir ofislerinde beyaz yaka olarak işe girmek isteyen kişiler, şirketin Linkedin ve Kariyer.net platformlarında paylaşılan iş ilanlarını takip etmelidir. Bu tür ilanlarda özel olarak gerekli şartlar belirtilir. Genellikle deneyimli personel alımı yapsa da şirket, yeni mezunlara çeşitli kariyer fırsatları sunar.

Öte taraftan maaşlı Getir kuryesi olarak çalışmak isteyen kişilerden şu şartları karşılamaları beklenir:

 • En az 18 yaşında ve ilkokul mezunu olmak
 • A1 ve A2 ehliyetlerine sahip olmak ve aktif motor kullanıcısı olmak
 • Siparişleri hızlı ve güvenli teslim etme kabiliyetine sahip olmak
 • Takım çalışmasına ve esnek çalışma saatlerine uyumlu olmak

Getir’de Esnaf Kuryelik

Maaşlı Getir kuryeliğinin yanı sıra kendi motoruna sahip olan kişiler “esnaf kuryelik” modeliyle Getir’de çalışabilir. Bu model, kişinin kendi şahıs şirketini kurması ve Getir’e hizmet vermesi yoluyla gerçekleşir ve oldukça popüler bir yöntemdir.

Maaşlı kuryelere kıyasla esnaf kuryeler, çalışma performanslarına da bağlı olarak çok daha yüksek gelir elde etme şansı yakalayabilirler.

Üstelik 29 yaşından küçük kişiler, Getir esnaf kurye oldukları ve şirket açtıkları takdirde gelir vergisinden muaf oldukları için daha yüksek maaşlar kazanma şansı elde edebilirler.

Fakat Getir’de esnaf kurye olmak isteyen kişilerin şu şartları taşıması gerekir:

 • 100-150 CC arası bir motora sahip olunmalıdır.
 • Şahıs şirketi kurulmuş ve vergi levhası alınmış olmalıdır.
 • En az 1 yıl motokuryelik deneyimine sahip olunmalıdır.
 • 20 yaş üzeri olmak tercih sebebidir.
 • Ehliyet ceza puanı 50’nin altında olmalıdır.

Getir Çalışma Şartları

Getir ofislerinde çalışan kişiler için çalışma şartlarının oldukça rahat ve iyi olduğu bilinir. Ayrıca başarılı çalışanlar, şirketin yurt içi ve yurt dışı branşlarında yükselme şansı elde edebilir.

Kuryeler için çalışma şartları daha yoğun ve ağırdır. Özellikle esnaf kurye modeliyle çalışan kuryeler, ne kadar çok çalışırlarsa o kadar yüksek miktarlar kazanabilir. Bu durumun bir sonucu olarak kuryelerin uzun saatler çalıştığı gözlemlenebilir.

Fakat yoğun çalışma saatlerinin yüksek kazançlar getireceği ve esnaf kuryelerin kendi işlerini yaptıkları için esnek çalışma saatlerine sahip olacağı unutulmamalıdır.

getir i̇ş başvurusu 2023

Getir Maaşları 2023

Beyaz yaka olarak Getir ofislerinde çalışan kişiler için mesleklerine ve tecrübelerine göre değişen maaşlar söz konusudur. Ancak şirketin maaş skalasının genel anlamda ortalamadan daha iyi olduğu bilinir.

Şirkette maaşlı kurye olarak çalışan kişilerin aylık kazançları ise 2023 yılında yaklaşık 10 bin TL’dir. Ayrıca bu tutara ay sonunda bazı bonus ödemelerinin eklenmesi söz konusu olabilir.

Diğer yandan Getir’de çalışan esnaf kuryelerin belirli bir maaşlarının olmadığını bilmek gerekir. Bu modelle çalışan kuryeler çalışmalarıyla doğru orantılı para kazanırlar. Ortalama olarak ifade etmek gerekirse 2023 yılında esnaf kurye modeliyle çalışan motosikletli bir Getir kuryesinin yaklaşık 13 bin TL kazandığı söylenebilir.

Getir İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

Şirket iş başvurularını farklı kanallar üzerinden toplar. Buna göre eğer ofis pozisyonları için Getir iş başvurusu yapıyorsanız Getir’in Linkedin ve Kariyer.net üzerinden yayınladığı iş ilanlarını takip etmeniz gerekir.

Kuryelik başvurusu ise Getir uygulaması üzerinden ya da doğrudan Getir depolarına gidilerek yapılabilir. Mülakatları olumlu geçen, başvuruları onaylanan ve gerekli belgeleri teyit eden kuryeler hızlı bir şekilde işbaşı yapabilirler.

Bu bilgilere ek olarak başvurunun ikamet edilen bölgedeki Getir deposuna yapılmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde başvuru sahibi ikamet ettiği yere uzak bir bölgede çalışmaya başlayabilir.

Getir İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Getir’de bütün işe alım süreçleri profesyonel ve hızlı ileriler. Bu açıdan Getir iş başvurusu sahibi, çok hızlı bir şekilde Getir iş başvurusuna olumlu ya da olumsuz yanıt alabilir.

Ancak yine de yoğun başvuruların olduğu dönemlerde şirket başvuru sahiplerine hızlı dönüş yapamayabilir. Bu durum da göz önünde bulundurularak online başvuru sonrası en az bir iki hafta yanıt beklemek doğru bir davranış olur. Öte yandan şirket depolarına yapılan başvuruların çok daha hızlı sonuçlanacağını bilmek gerekir.

Getir’deki beyaz yaka pozisyonlarına başvuru yapan kişiler ise Getir iş başvurusunun hangi aşamada olduğunu başvuruyu tamamladıkları platform üzerinden görüntüleme imkanına sahiptir.

Personel sağlık net haberlerinin en doğru ve güncel adresi Sağlık Ağı ile son dakika gelişmelerinden haberdar olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu