Sendika

Genç Sağlık Sendikası Şanlıurfa Şubesi: “Artık Yeter Dedirten Uygulamalara Karşı Hak Arayışındayız”

Genç Sağlık Sendikası Şanlıurfa Şubesi, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü önünde düzenlediği basın açıklamasında promosyon ihalelerine ve baraj sorunlarına değindi. Toplanan ekip sağlık çalışanlarının diğer taleplerini de dile getirdi.

Sendika’nın İl Başkan Yardımcısı Adnan Nas yaptığı açıklamalarda şu söylemlerde bulundu:

Artık yeter dedirten uygulamaların olması nedeniyle hak arayışında bulunan sağlık emekçilerinin serzenişine tanık olacaksınız. Bildiğiniz üzere 31.10.2022 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde sağlık çalışanları için promosyon ihalesi gerçekleştirildi. Büyük umutlarla katılım sağladığımız ihaleden maalesef hayal kırıklığıyla ayrıldık. 15 bin 604 kişi için yapılan ihaleye 4 banka katılmış, 19 bin 800 gibi komik ve şaşırtıcı bir rakamla ihale son buldu ve anlaşma sağlanamadı.

Sözlerine haklı mücadelelerinde vazgeçmeyeceklerini belirten Genç Sağlık Sendikası Şanlıurfa Şubesi İl Başkan Yardımcısı Adnan Nas, “Böyle işbirlikçi ve haksız düzenin karşısında sağlık çalışanlarını temsilen bugün önder olmaya karar verdik ve haklı mücadelemizin neticesini almadan da vazgeçmeyeceğimizi kamuoyu aracılığıyla duyuruyoruz. Bundan bir iki ay önce yüksek rakamlar havada uçuşurken, hatta 14 gün önce Eskişehir’de 8 bin personel için 36 bin gibi bir rakama imza atan bankalar Şanlıurfa’ya gelince neden 19 bin gibi bir rakamın üstüne çıkamaz oldu bunu anlamak zor. Ama net olarak anlaşılan şu ki; bunun adı işgüzarlıktır, banka işbirlikçiliğidir, sağlık çalışanlarına sahip çıkmamaktır hatta yok saymaktır.

Bize bunu reva görenlerin karşısında birbirine kenetlenmiş koskoca bir kitleyiz ve tek ses olduk. Sitemkar haykırışı Şanlıurfa Genç Sağlık Sendikası olarak biz başlatıyoruz. Bu tutumunuzu kabul etmiyoruz. Sizi kınıyoruz ve sizi boykot ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu