Sendika

Genç Sağlık Sendikası Bir Çok İlde Memur Zammına İlişkin Basın Açıklaması Gerçekleştirdi

Genç Sağlık Sendikası Bilecik İl Başkanı Eren: “Yüzde 25 artı 5’e kesinlikle boyun eğmeyeceğiz.”

Genç Sağlık Sendikası Bilecik İl Başkanı Emrah Eren, “Yüzde 25 artı 5’e kesinlikle boyun eğmeyeceğiz. Burada bir avuç inanmış insanla bu bahçede toplanmamızın bir tek nedeni var. O da yetkili sendikanın etkisizliğinin tekrar gün yüzüne çıkmasıdır. Memurun ezildiği bu zammı asla kabul etmediğimizi sizlere bildirmek istiyoruz. Yeniden değerlendirme oranının yüzde 122 zamlı olduğu, asgari ücretin yüzde 54 arttığı bir ortamda yüzde 30, kabul edilebilir değildir.

Bu, memur maaş zammına ilk tepkidir. Fakat bilinsin ki bu tepki, çığ olup büyüyecektir. Genç Sağlık Sendikası, tüm teşkilatları ile memura reva görülen tüm haksızlık ve hukuksuzlukları asla kabul etmeyecek ve bunların düzeltilmesi için canla başla çalışacaktır. Unutulmasın ki Genç Sağlık Sendikası, üyesi olsun/olmasın sağlık çalışanlarını yalnız bırakmayacaktır. Haklı davasına sahip çıkan gençleri, yoluna atılan hiçbir taş durduramayacak; binler, on binler ve bir gün yüzbinler olarak haksızlıkların, liyakatsizliklerin, mobbinglerin ve şiddetin karşısında dimdik duracaktır.” söylemlerinde bulundu.

genç sağlık sendikası'ndan memur zammına i̇lişkin basın açıklamaları

Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır: “Sağlık camiâsı adına tüm yetkililere sesleniyoruz.

Sağlık camiâsı adına tüm yetkililere sesleniyoruz. Sahanın talebi ortadadır ve göz ardı edilmemelidir. Genç Sağlık Sendikası olarak ihale anlaşmasının maksimum 36 ay süreyle 50 bin TL tek seferde peşinen ödenmek şartıyla yıl sonu enflasyon farkı hesaplanarak ödenmesini talep ediyoruz.

Ayrıca pandemi dönemi ve sonrasında yüksek enflasyona karşı getiren sağlık personeli maaşları %100 artırılmalı ve başta sağlık personeli olmak üzere büyük memurlara seyyanen zam yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılan hiçbir anlaşma ve iyileştirmeye personel yararına değildir.

genç sağlık sendikası'ndan memur zammına i̇lişkin basın açıklamaları

Genç Sağlık Sendikası İstanbul: “Birilerinin peşinden koşamadıkları zam mücadelesini yine bizler sahada var gücümüzle göstermekteyiz”

Genç Sağlık Sendikasi İstanbul İl Temsilcisi Orhan Oktar, “Bugün burada bir hezimetin, bir hüsranın, memur adına kaybedilmiş bir zammın peşindeyiz. Birilerinin toplu sözleşme masalarında üstlenemedikleri sorumlulukları, birilerinin peşinden koşamadıkları zam mücadelesini yine bizler sahada var gücümüzle göstermekteyiz.

Ocak ayında zamlı maaşlarımızla yapılacak olan promosyon anlaşması yerine Aralık ayının son haftasında alelade bir promosyon anlaşması yaparak tüm sağlık çalışanlarını aza tamah ettirenler, bir çorap bile alınamayan giyim yardımına meslektaşlarımıza layık görenler bir gün önce %25 açıklanan ve sonrasında %5 daha eklenerek %30 olan zamma fütursuzca sevinip alkış tutmuşlardır.” söylemlerinde bulunarak açıklamalarını gerçekleştirdi.

genc saglik sendikasi bilecik 768x531 1

genc saglik sendikasi mersin 768x418 1

genc saglik sendikasi izmir 768x514 1

genc saglik sendikasi adana 768x542 1

genc saglik sendikasi ankara 768x651 1

genc saglik sendikasi osmaniye 768x434 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat