Sendika

Genç Sağlık Sendikası: “Barajlarınız Boşa, Sel Olduk Geliyoruz”

Genç Sağlık Sendikası, TBMM’ye sunulan 230 sayılı torba yasada yer alan hizmet kolu toplam üye sayısının %2’sinin altında üyesi olan sendikaların toplu sözleşme ikramiyesinden yararlanamamasını içeren teklifi hakkında basın açıklamasında bulundu.

Açıklamanın tamamında şu ifadelere yer verildi:

“Adalet ve Kalkınma Partisinin 10/12/2022 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisine sunmuş olduğu 230 sayılı torba yasanın 11. Ve 12. Maddelerinde sendikal özgürlükleri kısıtlamak üzere getirilmeye çalışılan antidemokratik %2 barajı hakkında;

Genç Sağlık Sendikası kurulduğu günden buyana %1 barajını 1 ay kadar kısa bir sürede devirmiştir.
Bundan sonrada kimsenin şüphesi olmasın, Gençler sizlerin getirdiği %2 barajının da altında kalmayacaktır!
Genç’lerin coşkusundan, birleşmesinden ve gücünden rahatsız olan zümrelerin bu girişimleri yine bu düzene boyun eğmeyenlerin daha büyük bir bağla birleşmesine yol açmaktan başka bir işe yarayamayacaktır.

Toplu sözleşme masalarında sağlık çalışanlarını yarı yolda bırakmaktan başka tek bir kazanıma imza atamayan sendikacıların 3 kuruş sendikal yardım tutarı ile şantaj yaparak sağlık çalışanlarını elinde tutma girişimlerini ellerine, yüzlerine bulaştıracağız..

“Sizleri yıldırmaya çalışan, bununla şantaj yapan hiçbir güruh ya da bireylerin söylemlerine itibar etmeyin”

Sahaya kulak vermek, filhakika sağlık çalışanlarının özlük ve mali hakları için mücadele etmek yerine gün içerisindeki mesailerini bir yerlerden rant sağlamak ve iş takibi ile geçirenlerin foyasını gün yüzüne çıkartacak, çıktığımız yolda korkusuzca mücadele edeceğiz.

Ayrıca 2021 Toplu Sözleşme hükmü gereği her ne kadar baraj getirilmiş olsa da 2024 yılının Ocak ayına kadar tüm sendikaların bütün üyeleri toplu sözleşme ikramiyesinden yararlanacaktır. Bu minvalde sizleri yıldırmaya çalışan, bununla şantaj yapan hiçbir güruh ya da bireylerin söylemlerine itibar etmemenizi rica eder, tüm camiamızı saygıyla selamlarız…”

genç sağlık sendikası: "barajlarınız boşa, sel olduk geliyoruz"

genç sağlık sendikası: "barajlarınız boşa, sel olduk geliyoruz"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat