Sendika

Genç Sağlık Sendikası 1. Olağan Genel Kurulu Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

Kurulduğu günden bu yana kısa süre içerisinde binlerce üye kaydeden ve kendisinden sıkça bahsettiren Genç Sağlık Sendikası’nın 1.Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Genel Sekreter Furkan Ali Çiftçioğlu’nun divan başkanlığını yaptığı genel kurulda Kurucu Genel Başkan Osman Kaya güven tazeledi.

Genel Kurul delegeleri ve 81 İlden gelen il başkanlarının oy kullandığı seçimde görev yapacak Merkez Yönetim Kurulu şu şekilde belirlendi; Genel Başkan: Osman Kaya, Genel Sekreter: Furkan Ali Çiftçioğlu, Genel Başkan Yardımcıları: Arif Camgöz, Fatih Çekirge, Ekrem Aydın, Feleytun Fatih Gönç, Dinçer İlboğa.

Genel kurulda açıklamalarda bulunan Genel Başkan Osman Kaya, şu ifadelere yer verdi:

“Yola çıktığımız ilk gün değerleriyle bu mücadeleyi hep beraber zirveye taşıyacağız”

“Siyasetsiz, liyâkatli yeniliğe ve gelişime açık genç düşüncelerim ve gençlerin sendikası her geçen gün büyüyor. Elbette bu büyüme esnasında karşımıza engeller çıkacağını biliyor ve tahmin ediyorduk. Hiç bir başarıya kolay ulaşılmaz. Zorluklar zayıf karakterler için bir vazgeçme noktası iken güçlü ve inanmış kişiler için bir büyüme noktasıdır. Yapılan karalama kampanyaları, baskılar, mobbingler, bizi bugüne kadar yıldıramadı. Şu an için önümüzde adil bulmadığımız bir baraj engeli var. 14 binden az üyesi olan sendikaların eksik sendikal ödeme almasını içeren bu barajı siz bu davanın inanan güvenen umut dolu ve azimli gençleri ile yıkacak ve yola çıktığımız ilk gün değerleriyle bu mücadeleyi hep beraber zirveye taşıyacağız.”

“Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı olarak söz veriyorum başaracağız! başaracağız! başaracağız!”

“Çünkü bizlere güvenen yüzbinlerin, yarınlarda yaptıklarımızı soracak gençlerin, çalışanlarımızın, sahada emek döküp karşılığını alamayan meslektaşlarımızın bizden umudu var. O umut ki bugün bizleri Türkiye’nin en çok konuşulan sendikası yaptı. O umut ki sizlerin ve bizlerin yüzlerce ve binlerce kilometre öteden ailelerimizi geride bırakarak bugün burada bir aradayız. Sevgili gençler; bilinsin ki gençlerin inancı, temizliği, iyi niyeti ve enerjisi önünde hiçbir baraj duramaz sizlere Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı olarak söz veriyorum başaracağız! başaracağız! başaracağız! Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir cümleden ibaret ama binlerce cümle ile ifade edilebilecek bir sözüyle noktalamak istiyorum. ‘Bütün ümidim gençliktedir…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu