Gündem

Çin’de 80 Bin Turist, Kovid Nedeniyle Mahsur Kaldı

Hainan Adası’ndaki Sanya kenti, Çin’in en turistik bölgelerinin başında geliyor. Kentte kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle dün itibariyle kapanma uygulanacağının açıklanmasının ardından, 80 bin turist kentte mahsur kaldı.

Turistler, en az 1 hafta boyunca otelde kalarak her gün nükleik asit testi verecek. Otellerde mahsur kalanlar için konaklama ücretinin yüzde 50 oranında düşürülmesi kararlaştırıldı. Hainan Adası’ndaki diğer kentlerde de salgın tedbirleri artırıldı.

Turistler Konak Merkezlerine Yerleştirildi

Sanya Phoenix Uluslararası Havalimanı’ndan yapılacak 164 uçuş iptal edildi. Binlerce turist havaalanında mahsur kaldı. Yolculardan yaklaşık 3 bini bu sabah itibarıyla belirlenen 11 otele yerleştirildi.

Seferler Durduruldu

Kentteki tüm uçak ve tren seferleri iptal edildi ve toplu taşıma hizmetleri de tamamen durduruldu. Demir yoluyla kentten çıkışın önlenmesi için tren bileti satışları da iptal edildi. Kentte son 6 günde 800’ün üzerinde kovid-19 vakası tespit edildiğini belirten yetkililer, son dalgada Omicron’un alt mutasyonu BA5.1.3’e rastlandığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu