Personel Alımları

Bim İş Başvurusu 2023

Bim iş başvurusu detayları 2023 yılında kolay bir şekilde işe girmek, hızlıca para kazanmaya başlamak ve perakende mağazacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen kişiler tarafından araştırılır.

Türkiye’deki perakendecilik sektöründe pazar payı en yüksek firma olan Bim’in mağazalarını neredeyse her köşe başında görmek mümkündür.

Yaklaşık 80 bin çalışanı olan şirket, faaliyetlerini sürdürebilmek için devamlı olarak yeni personel alımına ihtiyaç duyar. Bu durum, özellikle hızlı şekilde işe girmek ve kısa dönem çalışmak isteyen kişiler için iş fırsatının yaratılmasını sağlar.

bim i̇ş başvurusu 2023

Bim Nedir?

1995 yılında kurulan ve günümüzde Türkiye genelinde yaklaşık 10 bin mağazası olan Bim’i aslında tanımayan yoktur. İndirim marketleri zinciri furyasını ilk başlatan şirket olan Bim, aradan geçen yaklaşık 27 yıl boyunca çok hızlı büyümüştür.

Türkiye dışında da faaliyetleri olan şirketin Fas’ta 500’ün ve Mısır’da 300’ün üzerinde mağazası bulunur. Bu açıdan Bim’in büyüme hamlelerini Orta Doğu özelinde sürdürdüğü söylenebilir.

Son zamanlarda kamuoyunda farklı nedenlerle gündeme gelse de şirket her ay on binlerce kişi tarafından iş başvurusu amacıyla araştırılır. Çünkü diğer iş verenlerin aksine kısa dönem çalışmaya açık bir yapısı vardır ve Bim iş başvurusu yapan adaylar herhangi bir zorlu eğitimden geçmeden hızlı bir şekilde market personeli olarak işbaşı yapabilir.

Bim Hangi Pozisyonlarda İşe Alım Yapar?

Şirket en fazla “satış elemanı” unvanıyla işe alım yapar ancak bu pozisyonda işe başlamak için de bazı özel şartlar söz konusudur. Örneğin erkek adaylar için askerlik sorununun olmaması gerekir.

Diğer yandan bir mağazanın sorunsuz şekilde işlemesi için ihtiyaç duyulan bütün pozisyonlar Bim’de de mevcuttur. Aşağıda, Bim’in en çok personel alımı yaptığı bazı diğer pozisyonlar sıralanmıştır.

 • Depo personeli
 • Taze gıda personeli
 • Kasa reyon personeli

Ayrıca perakende sektöründe tecrübeli kişiler şirkete mağaza müdürü ya da bölge sorumlusu pozisyonları için başvuru yapabilirler.

Bim İşe Alım Şartları

İşe alım şartları tamamıyla başvurulan pozisyona göre şekillense de Bim, adayların eğitimine diğer market zincirlerinden daha fazla önem verir. Özellikle mağaza personeli alımlarında genellikle adayın en az lise mezunu olması beklenir.

Ancak personel sıkıntısı çekilen bölgelerde bu şart göz ardı edilir ve lise mezunları da çalışabilir. Ayrıca 35 yaşını aşmayan ve herhangi bir eğitimi olmayan kişiler şirketin depolarında görevlendirilebilir.

Diğer yandan bölge sorumlusu gibi yönetici pozisyonlarına başvuran kişilerden en az lisans mezunu olması ve iş hayatında ihtiyaç duymayacağı halde en az bir yabancı dil bilmesi beklenir.

bim i̇ş başvurusu 2023

Bim Maaşları 2023

Diğer bütün süpermarketlerde olduğu gibi kasiyer ve mağaza personeli tarzı hızlı ve kolay girilebilen pozisyonlarda maaşlar asgari ücret veya asgari ücretin bin TL’ye kadar üzerinde olabilir.

Depo personeli ise Bim’de mağaza personeline göre daha yüksek maaş alır. 2023 yılında Bim’de bir depo personeli ortalama 10 bin TL’ye kadar maaş alabilir.

Mağaza müdürlerinin maaşları ise 10 bin TL ile 12 bin TL arasındadır. Ayrıca mağaza müdür yardımcısı yaklaşık olarak 10 bin liranın üzerinde kazanır. Bölge müdürü gibi yöneticilik pozisyonlarında ise maaşlar genellikle 20 bin TL ile 25 bin TL arasındadır.

Bim İş Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

2023 yılında Bim’de çalışmak için öncelikle Bim iş başvurusu formunu doldurmak gerekir. Adaylar ayrıca Bim’in internet sitesindeki kariyer sayfası üzerinden hangi şehirde ne tür pozisyonların açık olduğunu görebilir ve doğrudan pozisyon bazlı başvuru da yapabilir.

Yani Bim iş başvurusu yapmanın iki farklı yolu vardır ve bu yollar aşağıda açıklanmıştır.

Bim İş İlanları

Şirketin resmi internet sitesindeki kariyer sayfasında halihazırda alım yapılan pozisyonlar belirtilir ve adaylar aşağıdaki adımları takip ederek doğrudan belirli pozisyonlara başvuru yapabilir.

 1. Bim Kariyer – Açık Pozisyonlar sayfasına tıklanır.
 2. Aday listeden ilgilendiği pozisyonun üzerine tıklar ve detay sayfasına gider.
 3. İlanın detay sayfasında yer alan şartları karşıladığını düşünen adaylar sol üst bölümdeki Başvur butonuna tıklayarak başvuru sürecini başlatır.
 4. Açılan sayfanın alt kısmında yer alan Yeni Hesap Oluştur butonuna tıklanır.
 5. Açılan forma üyelik bilgileri, kişisel bilgiler, eğitim bilgileri ve iş tecrübeleri dikkatli bir şekilde yazılır.
 6. Kaydet butonuna tıklanarak üyelik tamamlanır ve Bim iş başvurusu tamamlanır.

Adayların sonraki süreçte iş başvurularının durumunu takip etmek için formda tanımladıkları kullanıcı adı ve şifre bilgilerine ihtiyacı olur. Bu nedenle bu bilgilerin kaybedilmemesi ve sonraki girişler için saklanması gerekir.

bim i̇ş başvurusu 2023

Bim İş Başvuru Formu

Özel olarak bir pozisyonla ilgilenmeyen ve genel bir CV bırakarak ihtiyaç durumunda Bim’in kendisini aramasını isteyen adaylar aşağıdaki talimatları takip ederek Bim iş başvurusu formunu doldurabilir.

 1. Bim İş Başvuru Formu sayfasına gidilir.
 2. Formdaki bütün bilgiler doğru bir şekilde doldurulur.
 3. Formun sonunda yer alan kod, Güvenlik Kodu bölümüne yazılır.
 4. En alttaki iki kutu işaretlendikten sonra Gönder butonuna tıklanır.

Bu yöntemle yapılan başvurular, siteye üyelik gerektirmez ve “Gönder” butonuna tıklandığı andan itibaren kişinin bilgileri ilgili kişilere gönderilir.

Bim İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Bim Kariyer – Açık Pozisyonlar sayfasını kullanarak belirli bir pozisyon için başvuru yapan adaylar, başvurularının durumunu aynı sistem üzerinden üyelik bilgileriyle giriş yaparak görüntüleyebilirler.

Fakat Bim iş başvurusunu hızlı başvuru formunu doldurarak gerçekleştiren adayların başvurularının son durumunu görüntüleme şansı yoktur. Bu şekilde başvuru yapan kişilerin, Bim yetkililerinden telefon ya da e-posta beklemesi gerekir.

Bu nedenle 2023 yılında Bim iş başvurusu yapacak kişilerin form üzerinden değil de açık pozisyonlar sayfası üzerinden başvurularını yapmaları tavsiye edilir. Bu sayede adaylar başvurularının son durumunu online ortamda görüntüleme şansı elde eder.

Sağlık camiasının son dakika personel sağlık haberlerine Sağlık Ağı ile kesintisiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat